AKTUALITY

Zajtra štart etapáku v Hornom Kalníku

Počas víkendu 8. - 9.8. 2015 sa uskutoční 13.kolo Slovenského pohára v Masters etapovými pretekmi v sobotu so štartom o 11 hod. a 14 hod. v Hornom Kalníku a v nedeľu so štartom o 10. hod. v Jasenskej doline.

Príďte povzbudiť martinských cyklistov z R.C.T. Martin.   

Ďakujeme.

V dusnom počasí jasné výsledky.

Počas uplynulého týždňa sa konali cyklistické preteky v rámci Slovenského pohára Masters v Sokolovciach.

Obec Sokolovce sa perfektne zhostila organizáciou a výberom trasy, ktorá svojim profilom preverila výkonnosť cyklistov.

V kategórii Muži B odštartoval spolu s Mišom Mišíkom aj Tomáš Kojtal. Na okruhu dlhom 29 km, ktorý absolvovali  4 krát nebola núdza o úniky. Bohužiaľ ten hlavný Martinčania nezachytili a tak sa musel Kojtal uspokojiť so…

Skvelý výkon Juraja Bellana na M SR.

Odchovanec martinského cyklistického oddielu R.C.T. Martin 19-ročný Juraj Bellan /momentálne jazdiaci za oddiel FIREFLY/, ktorý je prvým rokom v kategórii do 23 rokov štartoval uplynulý týždeň v oboch disciplínach v piatok v časovke jednotlivcov a v nedeľu v preteku s hromadným štartom na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike.
V časovke na 38,6 km podal vynikajúci výkon, keď vo svojej kategórii U 23 obsadil druhé miesto. …

Majstrovstvá Slovenska v časovke.

Uplynulú nedeľu 21.6. 2015 hostila obec Sokolovce pri Piešťanoch cyklistov v kategóriách Masters na Majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov.

Pre všetky kategórie bola identická 20 km trať so štartom v Sokolciach smer Jalšové - 1 km za obcou Koplotovce bola otočka a späť do cieľa v Sokolciach. 

Kategória Muži B mala časovku len ako ďalšie kolo Slovenského pohára ich Majstrovstvá Slovenska v časovke čakajú 26.6. a 28.6. vyvrcholia…

V Čachticiach preteky s časom.

V nedeľu po preteku jednotlivcov s hromadným štartom nasledovala časovka v Čachticiach na 20 km.

Na časovku nenastúpili Ladislav Šidlo a Branislav Belák. 

Rastislav Belák časom 30:03 min obsadil 9. miesto  na víťaza Milana Babku z oddielu Dukla Bratislava stratil 2:05 min.  Peter Cigánek s časom 34:00 min skončil na 10. mieste. 

Po včerajšom úniku približuje R. Belák, som cítil v prvej polovici časovky únavu v nohách, tak až v druhej…

V Kráľovej pri Senci išli kráľovský.

V sobotu 13.6. 2015 sa v Kráľovej pri Senci konali preteky Slovenského pohára Masters. Na štart  v horúcom počasí sa  postavili Ladislav Šidlo,Branislav Belák, Rastislav Belák a Peter Cigánek.

Usporiadatelia odštartovali obidve kategórie spolu  takže si Martinčania mohli pomáhať. Pretekalo sa na 9 km okruhu pričom Masters A mal trať dlhú 81 km a Masters B o jeden okruh menej 72 km.

Od štartu nebola núdza o úniky o ktoré sa postarali aj…

V hmle na vrchol Pezinskej Baby.

V sobotu 24.5. 2015 sa uskutočnili preteky v pohári  Merida Ruod Cup 6. kolom so štartom v Perneku a s cieľom na Pezinskej Babe. Počasie bolo chladné, pod mrakom a pretekári stúpali do cieľového kopca v ako v "jesennej hmle".

V kategórii Muži B sa na štart 110 km etapy, postavil Tomáš Kojtal, ako jediný zástupca v tejto kategórii. Michal Mišík pre chorobu neštartoval.

Tomáš si počas celého preteku strážil čelo balíku, ktoré sa nakoniec…

Tréning popri pobreží.

Jasná obloha opätovne vylákala cyklistov do kopcov. Dnes si naplánovali smer Valdemossa kde prechádzali popri severnom pobreží odkiaľ sa mohli pokochať krásnymi výhľadmi.

Po zjazde do mesta Soller opätovne začali stúpať na kopec Coll de Soller, ktorý je preslávený množstvom zákrut.

Po 110 km a štyroch hodinách dorazili na hotel.

Pomaly do kopcov.

Po dvoch dňoch rovinatých tréningov sa skupina cyklistov, ktorí sú na sústredení na Malorke vydala do prvej horskej etapy.

Z hotela smerovala cesta na obec Bunyola odkiaľ začalo stúpanie na kopec Coll de Hono 500 metrov nad morom. Prvá skupina počkala na Rasťa a spoločne zjazdovali smer Alaváro.

Tréning meral 80 km.