AKTUALITY

Máme Majsterku Slovenska v časovke!

 Druhý júnový víkend patril ďalšiemu kolu zo série pretekov Merida Road Cup. Okrem klasickej pohárovky sa na Teplom Vrchu tiež konali MSR v časovke jednotlivcov. 

 Snáď najvýraznejším sobotným výsledkom bolo víťazstvo Lenky Bičkošovej v kategórií Ženy MA, a zároveň obhajoba titulu Majsterky Slovenska. U mužov B nás zastupoval Patrik Lučanský, ktorý vybojoval pekné 10. mieszo.  V kategórií Masters B sa na 15. mieste umiestnil Peter Cigánek. Naši…

Nová sezóna zahájená!

Prvého mája sa cyklisti R.C.T. Martin dočkali zahájenia novej sezóny prvými pretekmi Merida Road Cup. Ako býva zvykom súťažili na kritériu vo Voderadoch. Súťažný deň môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. Počasie bolo priam letné, trať perfektná, ako stvorenánpre túto disciplínu. 

Najlepší výsledok dosiahol Janko Palúch, ktorý sa umiestnil na úctyhodnom 2. mieste v kategórií Masters A. Spolu so svojimi tímovými kolegami z Masters B kategórie- Mirom…

NEBEZPEČNÝ ÚSEK na trati SNP 2020.

Upozorňujeme pretekárov a pretekárky, že po klesaní z najväčšieho kopca do obce Belá - Dulice na 11 km je cez cestu vykopaná jama, ktorá je zasypaná a utlačená štrkom.

Žiadame vás o zvýšenú opatrnosť. Poškodenie cesty je vyznačené.

Cyklomaratón Po ceste SNP.

Tak je to tu! 12.ročník cyklomaratónu Po ceste SNP!

Dlho sme nevedeli či sa nám to tento rok podarí ,trápli nás financie a neskor COVID ale zdá sa , že sme všetky prekážky čiastočne preskákali a sme pripravení pre vás zorganizovať skvelé preteky. 

30.8. 2020 o 9:50 hod. slávnostne odštartujeme pretekárov z pred OC Galérie v Martine. Pre víťazov máme pripravené vecné ceny a finančné odmeny pre celkových víťazov dlhej a krátkej trate, pre…

Smola ich neodstavila.

Vo štvrtok si na automobilovej trati Sloviakia Ringu zmerali sily na upravených 6 -  hodinových pretekov, pôvodne mal byť 24 hodinový cyklistický maratón, dvojčlenné  družstvo R.C.T. v zložení Miroslav Lelek a Filip Lašút.

Aj napriek smole, ktorú mal Filip, keď mu pretekár zadnou prehadzovačkou zachytil predné koleso a vytrhal mu dve špice. Vďaka pohotovosti sa neocitol na zemi, ale plány bojovať o popredné umiestnenie boli rázom preč.

2. kolo Martinskej cyklistickej ligy.

V stredu 24.6. 2020 sa uskutočnila martinská liga druhým kolom, ktorú usporiadalo združenie  Cyklisti Martin. Pekné počasie prilákalo turčianskych cyklistov a bola prekonaná doterajšia účasť. Významnou osobou včerajších pretekov bol Juraj Bellan , ktorý reprezentuje CK Dukla Banská Bystrica.

Už v prvom kole na trati Belá- Dulice, Necpaly, križovatka Žabokreky , Belá - Dulice odišiel v stúpaní do Necpál Adam Pomšár spolu s Dávidom Vavřinekom. Svoj…

Potrápili sa v kopci.

Počas nedele 14.6. 2020 sa konali po dlhej pauze spôsobenej vírusom COVID 19 prvé cyklistické preteky. Organizátor cyklistický klub Jatov sa výborne zhostil úlohy otvorenia cyklistickej sezóny Masters a zorganizoval časovku do vrchu. 

Najlepší výsledok z R.C.T. Martin v kategórii Masters B dosiahol Filip Lašút, keď na siedmych kilometrov na vrch kopca Vršatec z obce Pruské dosiahol čas 23:17,32 a obsadil štvrté miesto. Miroslav Lelek skončil na siedmom mieste…

Zdolaný EVERESTING na Martinské hole

V sobotu o piatej hodine rannej začal pokus o zdolanie prevýšenia Mount Everestu- 8848m opakovaným výstupom na Martinské hole v podaní Ladislava Šidla a Jána Jankoviča.

Bol to ich už druhý pokus pričom minulý rok bol pre oboch neúspešný. Tento rok sa to podarilo Lacovi s časom 16 hodín 47 minút s 9191 nastúpanými výškovými metrami pričom musel absolvovať 14 výstupov. Janka tesne pred cieľom zradili nohy a s 12 timi výstupmi na chatu na Martinských holiach…

Krásny horský tréning.

V sobotu sa časť členov R.C.T. vydalo na tréning, ktorý sa niesol v pretekárskom tempe aj s horskými prémiami. Najviac bodov si vybojoval náš kamarát Patrik Kubala.

Trasa viedla z Martina, T.Teplice, H. Štubňa, Kremnica, Jastrabá, Ihráč, Nevoľné, Kremnica, Krahule, Teplice a Martin.