AKTUALITY

PRVÉ PRETEKY MRC 2020 VRŠTEC.

Dočkali sme sa a prvé preteky v rámci Merida Roud Cupu 2020 sa uskutočnia časovkou do vrchu na kopec Vršatec. Štart sa uskutoční v nedeľu 14.6. 2020 o 11 hod. prvou kategóriou.  

Víťazi celkového poradia MRC 2019

Po posledných pretekoch v Banskej Bystrici v časovke do vrchu na lyžiarske stredisko Šachtičky, sa uskutočnilo celkové vyhodnotenie pohára Merida Road Cup 2019. Martinský oddiel si v hodnotení tímom vybojoval celkovo 3 miesto. Ostatní pretekári v jednotlivých kategóriách dopadli nasledovne:
Muži B: Ján Palúch - 1. miesto, Patrik Lučanský - 3. miesto, Michal Mišík - 15. miesto.
Masters A: Ladislav Šidlo - 1. miesto, Tomáš Kojtál - 3. miesto, Ondrej Strečko -…

Filip Lašút víťazom na Šachtičkách

Posledné kolo MRC 2019 sa konalo v časovke do vrchu na Šachtičky. Na štart sa postavilo viacero pretekárov z oddielu, avšak najväčšiu radosť v cieli mal Filip Lašút, ktorý si v kategórií Masters B vybojoval prvé miesto. Za ním v tej istej kategórií prišiel na 8 mieste Miroslav Lelek, hneď za ním Rastislav Belák a Peter Cigánek.
V Masters E si Daniel Švolík vybojoval 8 miesto a hneď za ním do cieľa prišiel aj Milan Šugár na 9 mieste.
V muži B Michal…

Víťazný Palúch na Pezinskej Babe

    Dňa 15.9.2019 sa uskutočnili preteky s hromadným štartom v Perneku s cieľom na kopci a to na Pezinskej Babe. Ako prvý na štart vyrazili Muži B, Juniori a Hobby pretekári. Pár kilometrov po štarte nastúpili dvaja pretekári, ktorí sa však nedokázali odpútať od pelotónu na viac ako 20 sekúnd. Pelotón ich po 20 km došiel a mohlo sa začať pretekať od začiatku. V tedy už začal nastupovať Ján Palúch. Svojimi nástupmi dokázal na bočnom vetre ponatrhávať…

Dominantné R.C.T. v Haliči

Na deň Ústavy Slovenskej republiky sa uskutočnili ďalšie preteky Merida Road Cupu a to v Haliči. Okruh bol náročný s dlhým 4,5 km stúpaním a celkovo mal dĺžku 27 km. Štart bol rozdelený na viacero skupín pretekárov podľa veku a pohlavia. 

Prvý pelotón pretekárov vyštartoval o 10:00 a v ňom bolo až 6 martinských cyklistov. Začiatok sa niesol v pokojnom tempe, keďže každý pretekár si uvedomoval náročnosť daného okruhu a celkovej dĺžky pretekov 81…

Ján Palúch ovládol CYKLOMARATÓN

Dňa 25.8.2019 sa v Martine konal už 11 ročník CYKLOMARATÓNU PO CESTE SNP. Na štart sa prihlásilo 214 pretekárov. Slávnostný štart bol naplánovaný pred OC Galéria o 9:50. Ostrý štart nasledoval pri HBM Biotike. Na výber boli dve trasy a to kratšia 62 km pre hobby jazdcov a dlhá 90 km pre licencovaných pretekárov.

Na dlhej trati sa prezentovali jazdci domáceho tímu R.C.T. Martin. Hneď od štartu sa na čele usadila dvoja Ladislav Šidlo a Ján Palúch spolu s…

Hlavná cena v tombole rám MERIDA REACTO

Zástupca spoločnosti MERIDA Slovensko pán Jaromír Štefánik venoval, ako hlavnú cenu do tomboly rám MERIDA REACTO. O jeho výhercovi sa rozhodne v tombole po skončení pretekov CYKLOMARATÓNU SNP. Ďakujeme.

Hodnotné ceny v tombole

Medzi ďalšie hodnotné ceny, ktoré môžete vyhrať práve Vy v tombole patria:
- detský bicykel značky SPECIALIZED v tombole pre deti od cyklistického oddielu R.C.T. Martin na podporu mladých Turčianskych nádejí,
- detský bicykel ŠKODA od spoločnosti Galimex a.s. Martin,
- retro bicykel ŠKODA pre krátku trať od spoločnosti 
Galimex a.s. Martin,
- prvá cena v…

Ďalšie víťazstvo Bičkošovej a Palúcha

Dňa 4.8.2019 sa uskutočnila časovka do vrchu v Starej Turej. Trať mala dĺžku 10,7 km s prevýšením 385 m, pričom štart prvého pretekára bol naplánovaný na 10:00. Najlepší čas z martinského oddielu zaznamenal Ján Palúch, ktorý potvrdil skvelú formu a v kategórií Muži B zvíťazil. V tej istej kategórií štartoval aj Patrik Lučanský, ktorý obsadil 5 miesto.
V Masters A si Ladislav Šidlo aj napriek unaveným nohám vybojoval 2 miesto. 
V najviac zastúpenej…