AKTUALITY

Sústredenie v Chorvátsku.

Minulý víkend odišla prvá skupina martinských cyklistov na sústredenie do Chorvátska.

Tomáš Kojtal a Michal Mišík pretekajúci v kategórii muži B, majú za prvých 5 dní 630 km v nohách.
Sústredenie pokračuje až do soboty 22.2. 2014.

Ďalšia skupina pretekárov absolvuje v mesiaci apríl sústredenie na Malorke, ktoré bude posledné pred začiatkom sezóny 2014.
Prvé preteky sa uskutočnia v prvých májových dňoch kritériom v Komjaticiach.

Najlepší zo Slovákov.

Slovenský reprezentant v cyklokrose a martinský rodák Juraj Bellan obsadil na MS v Holandsku výborné 21. miesto., keď štartovalo celkom 58 pretekárov z 19 krajín sveta.

Cyklisti trénujú rýchlosť !

Aj počas zimných mesiacov martinský cyklisti trénujú. Počas prvého víkendu vo februári nasadli na svoje tátoše a vyrazili smer Budiš. Nepríjemný protivietor spôsobil malý rýchlostný priemer a tak dobehnutie traktora prišlo vhod.
Ich tréningy sú momentálne zamerané na "rýchlosť".

Jazda za traktorov im ju určite poskytuje.

Víkend v znamení turistiky

V sobotu 25.1. 2014 mali cyklisti z Turca na programe najkrajšiu hrebeňovku Malej Fatry. Po výstupe na chatu pod chlebom z rekreačnej oblasti Trusalová sme sa po malej prestávke dostali na najvyšší vrchol Veľký Kriváň (1708 m.n.m.) odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Novoročná jazda.

Počasie nám prialo a tak nám nič nebránilo v ceste aby sa takmer všetci skalní cyklisti z Martina stretli a odjazdili spoločne prvé kilometre Nového roka.

Teplé počasie pozvalo cyklistov na cestu.

Aj december vie prekvapiť a tento nesklamal a pozval martinských cyklistov na tréning. Na bežky, ani náhodou ale priamo na cestu na bicykloch. Teplota ukazovala okolo 10 C a to nenechalo pravých cestárov bez povšimnutia.

Majster Slovenska v cyklokrose je Martinčan.

Odchovanec R.C.T. Martin Juraj Bellan v súčasnosti preteká za farby CK MŠK Žiar nad Hronom, dosiahol ďalší pekný úspech vo svojej kariére, keď sa dňa 15.12. 2013 v Bánovciach nad Bebravou stal majstrom Slovenskej republike v cyklokrose v kategórii junior.

Večerná turistika.

Martinskí cyklisti z MŠK Žiar nad Hronom, CK BB, Beer inside teamu a R.C.T. Martin sa vo večerných hodinách stretli na stráňach aby opäť za pomoci umelého osvetlenia zdolali Martinské hole -vysielač.

Nálada bola výborná a ako sami chalani hovoria aj keď sme každý z iného klubu, cieľ máme jediný a to čo najlepšie sa pripraviť na budúcu cyklistickú sezónu.
V blízkej dobe plánujeme ďalšie túry a určite sa potešíme väčšej účasti.....

Z hmly rýchlo preč.

Babie leto prišlo neskoršie ale o to je krajšie a teplejšie.
Ranné hmly v Turci trvajú dlhšie ako je zvykom v iných mestách a preto martinský cyklisti, vyrážajú čo najrýchlejšie do vyšších polôh.

Túto nedeľu to boli Martinské hole, kde vládlo pekné, slnečné a teplé počasie.

Na fotke zľava Rasťo Belák a Tomáš Kojtal.