AKTUALITY

Prešovské kritérium odsadilo R.C.T.

V sobotu 2.7. 2016 sa konalo 9. kolo Slovenského pohára Masters kritériom v Prešove. Za veľmi teplého počasia nastúpili len traja Martinčania na štart 32 km kritéria a bojovali o body do celkového poradia rebríčka Masters.

Na 3,2 km dlhom okruhu ich čakalo 10 kôl pričom špurtovali v každom okruhu a zbierali body.

Poradie v cieli 1. miesto Tomáš Kojtál, 2. miesto Ladislav Šidlo a tretí skončil R. Belák.


V kategórii Masters E…

Striebro zo Sokoloviec zobral Šidlo.

Prvý vrchol cestnej cyklistiky v kategórii Masters sa konal v Sokolovciach kde si pretekári zmerali sily s časom.

Na časovku jednotlivcov nastúpili aj pretekári z R.C.T. Martin v kategórii Masters A. 

Už týždeň pred vrcholom bolo vidieť dobrú formu  u Ladislava Šidlu na časovke v  Čachticiach.

Na 20km dlhú časovku vyrazil Šidlo s cieľom vystúpiť na stupeň víťaz čo sa mu aj podarilo keď dosiahol  vynikajúci čas 26:36,10 min. s  priemernou…

Juraj Bellan na Okolo Slovenska.

Juraj Bellan z Martina absolvoval 60. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. V konečnom poradí obsadil vynikajúce  37. miesto, keď celkovo dokončilo 116 pretekárov.  V kategórii do 25 rokov skončil na 9. mieste.

GRATULUJEME.

Preteky s časom priniesli bronz.

Týždeň pred Majstrovstvami Slovenska Masters v časovke jednotlivcov absolvovali martinskí cyklisti generálku v Čachticiach.

Na 20 kilometrovú trať ako prvý vyrazil v kategórii Muži B,  Ján Palúch a trať absolvoval časom 28:30,154 min. čo mu vynieslo 5. miesto.

V kategórii Masters A štartovali pretekári v opačnom poradí priebežného poradia a ako prvý odštartoval z výpravy Ladislav Šidlo, Rastislav Belák, Tomáš Kojtal a Ľubomír Bugan.…

Kojtal vyliezol ako prvý na Babu.

Počas posledného májového víkendu sa konali tri kolá Slovenského pohára Masters Merida Roud Cup na ktorých sa opäť predstavili vo vynikajúcej forme martinskí cyklisti.

V sobotu Čunove sa konali dve samostatné kolá časovka jednotlivcov a časovka dvojíc. Výsledky niektorých cyklistov boli poznačené vyše dvojhodinovým oneskoreným štartom z dôvodu problémom s elektrickou časomierou.

Napriek všetkým problémom sa nakoniec podarilo odštartovať…

Roman Zrelica vo víťaznom úniku.

Východné Slovensko privítalo cyklistov na druhom a treťom kole Slovenského pohára Merida Roud Cup 2016.

V sobotu 7. mája sa pri Prešove uskutočnila časovka na 17 km na ktorej sa predstavili aj Martinčania Daniel Švolík, Milan Šugár obidvaja pretekári z kategórie E.

Daniel Švolík obsadil 9.miesto časom 31:35,0 minút a Milan Šugár 10. miesto s časom 32:31,2 minút.

V Mužoch B odštartovali po minútových intervaloch Ján Palúch a Michal…

Úspešný vstup do sezóny.

V prvú májovú nedeľu sa konalo prvé kolo Slovenského pohára Merida Roud Cup v Komjaticiach. Na začiatok pripravili organizátori z cyklistického oddielu Nitra pod vedením Ladislavom Fábrym, kritérium ako rozbeh do novej sezóny.

Na pretekárov v rôznych kategórii bol  pripravený 2,2 km okruh, každý prejazd cieľom bol bodovaný 1 bodom a každý tretí okruh 5,3,2,1, záverečný špurt dvojnásobne.

V kategórii Masters E odštartovali dvaja pretekári…

Všetko raz končí...

11. deň Malorka

Posledný deň ostával len na ľahké vyjazdenie okolo časti S Arenal. Ráno posledné raňajky a o 11 hod. krátky švih. Samozrejme Laco sa neuspokojil len s hodinovým tréningom, tak si pridal aby sa v kľude mohol hrať na palube lietadla.

Sústredenie sme úspešne ukončili a už odpočítavame dni, kedy sa sem opäť o rok vrátime.  

Niekto švih, niekto opäť zaberal.

10.deň Malorka

Po včerajšom náročnom dni sme si naplánovali len 3 - hodinový švih po rovinách, Bunyola, Santa Mária, Binissalem, Biniali, Algaida, Llucmajor, Záhradky a S Arenal.

Lacovi bolo málo a tak sa odpútal v Bunyole a pokračoval na Coll de Soller, zjazd k moru a opätovné 14 km stúpanie do najvyššieho miesta 860m otočka a dole do Sollera, zasa stúpanie na Soller a aby mu nebolo málo, tak vyšiel ešte na kopec Orient 400m.

Po piatich…

Pokorenie Lacovej pomsty.

9. deň Malorka

Na tento deň sme sa aj tešili aj sme mali pred ním rešpekt. Minulý rok Ladislav Šidlo, vymyslel trať, ktorej sme dali názov "Lacova pomsta".
Deň sme začali poriadnymi raňajkami lebo nás čakalo veľké putovanie po kopcoch. Z hotela sme vyrazili smer Bunyola stúpanie na Coll de Soller 496 m z ktorého sme zozjazdovali do mesta Soller kde začalo 14 km stúpanie na vrchol do výšky 960m.
Trocha zjazdu a tréning pokračoval na odbočku…