AKTUALITY

Cyklistická liga Martin 2017 sa rozbieha

Vážení cyklisti,

radi by sme Vám predstavili regionálnu cyklistickú ligu, ktorá sa odohráva aj v našom regióne, na cestách v okolí Martina.

Už tento týždeň začína 7. ročník, ktorý sa pravidelne uskutočňuje od roku 2011, kedy s týmto konceptom, ktorý je známy vo viacerých regiónoch na Slovensku, prišiel Ján Holiga z oddielu KBL ŠKP Martin. Pod jeho vedením bolo úspešne zorganizovaných šesť ročníkov tejto súťaže.

Siedmy ročník…

Časovka dvojíc v Perneku.

V nedeľu 30.4. sa uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára Merida Roud Cup 2017 časovkou dvojíc so štartom a cieľom v Perneku. 

V kategórii 1, súčet rokov dvojíc (38-59 rokov),  nastúpili Ján Palúch a Ladislav Šidlo. Trať medzi Pernekom a Rohožníkom (otočka pred obcou Rohožník) zvládli za 26:13,78 min. čím dosiahli najrýchlejší čas v kategórii a zvíťazili. 

V kategórii 2, súčet rokov (60-79 rokov) nastúpila dvojica Rastislav Belák a…

Sústredenie na Malorke v plnom prúde.

Sústredenie na Malorke, ktoré sa koná v termíne od 14.4. - 24. 4. je v plnom prúde. Prvý deň po prílete a ubytovaní si pretekári z oddielu R.C.T. Martin vybrali ľahšiu trasu 70 km na rozjazdenie.

Druhý deň si dali rovinatejší terén 110 km.

V treťom dni sa vybrali na zvlnený terén a absolvovali prejazd cez kopec Coll de Hono. 95 km.

V štvrtom dni a v krásnom počasí sa vybrali okolo pobrežia Deia, Valldemosa, Soller 110 km.

Sústredenie je…

Licenčné poplatky 2017

Licenčné poplatky na sezónu 2017.

Ženy - Muži B..... 13 Eur,

U - 23 ................. 13Eur,

Masters A,B,C.....10 Eur, 

Masters D,E,F.....2,5 Eur

Telesne postihnutí .....2,5 Eur

Členský príspevok do CPV MRC ..........20Eur

Členský príspevok R.C.T. Martin ............5Eur

Požiadam pretekárov aby prišli podpísať žiadosť o licencie a doniesli financie k predsedu R.C.T. Martin.Šachtičky ukončili sezónu Masters.

Posledné preteky v seriáli Masters sa konali v Banskej Bystrici, ktoré boli zároveň vyhlásené ako Majstrovstvá Slovenska v pretekov do vrchu. Štart v obci Nemce a cieľ po 6 km v horskom stredisku Šachtička s prevýšením 590 m a maximálnym stúpaním 12%.

V daždivom počasí nastúpili len štyria zástupcovia z R.C.T. Martin v kategórii Masters A, T. Kojtál a L. Šidlo. Tomáš opäť dokázal, že v koncoch nenašiel súpera, ktorý mu mohol zobrať Majstra…

Na Babe ovládli všetko.

Z Pezinskej Baby odchádzalo družstvo R.C.T. Martin veľmi spokojné, pretože získali všetko čo sa dalo.

V sobotu 3.9. 2016 sa uskutočnila časovka trojčlenných družstiev. Trojčlenné družstva boli zaradené do skupín podľa súčtu vekov všetkých pretekárov. Do prvej skupiny sa dostalo družstvo martinských cyklistov v zložení Kojtal, Šidlo, Palúch, ktorý si vybojovali prvé miesto keď časovku dlhú 19 km prešli časom 25:56 min. 

Druhé družstvo v…

Kopcovitá trať mu sedí.

Prvý septembrový deň na výročie Dňa Ústavy Slovenskej republiky sa konalo 15.kolo Slovenského pohára Masters v Haliči.

Pekné počasie a dobrá nálada, ktorú rozsieval čestný riaditeľ pretekov Jozef Pročko,  spríjemňovala pretekárom atmosféru počas celých pretekov. 

Na trať Zbrojnica Halič , výpadovka Lučenec- križovatka smer Tomášovce-križovatka smer St. Halič-Tuhár odtiaľ museli pretekári  v absolvovať v každom kole stúpanie o dĺžke…

Boj počas cyklomaratónu úspešne ukončený

Poslednú augustovú nedeľu sa uskutočnil už 8. ročník cyklomaratónu Po ceste SNP, ktorý sa konal pod záštitou podpredsedu NR SR a primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara, pri príležitosti 72. výročia Slovenského národného povstania.

Na slávnostný štart na námestí S.H. Vajanského sa postavilo dokopy 194 pretekárov zo Slovenska, Španielska, Maďarska, Nórska a Českej republiky pričom na krátku trať nastúpilo 124 pretekárov a na 100 km trať sa…

Prípravy na cyklomaratón SNP vrcholia.

Do štartu 8.ročníka cyklomaratónu Po ceste SNP zostáva pár dní a opäť si cyklisti z celého Slovenska vyskúšajú pár kopcov v Turčianskej kotline.

Určite ich najviac potrápi posledné stúpanie z obce Belá-Dulice na kopec ako domáci hovoria cez Kľúč do Jasena.

Aj tento rok "vojenský" organizačný štáb priniesol pár noviniek.

Ako prvá novinka bude, že pretekári budú rozdelení na krátku a dlhú trať tzn.,že nebudú pretekať…