AKTUALITY

Licenčné poplatky 2017

Licenčné poplatky na sezónu 2017.

Ženy - Muži B..... 13 Eur,

U - 23 ................. 13Eur,

Masters A,B,C.....10 Eur, 

Masters D,E,F.....2,5 Eur

Telesne postihnutí .....2,5 Eur

Členský príspevok do CPV MRC ..........20Eur

Členský príspevok R.C.T. Martin ............5Eur

Požiadam pretekárov aby prišli podpísať žiadosť o licencie a doniesli financie k predsedu R.C.T. Martin.Šachtičky ukončili sezónu Masters.

Posledné preteky v seriáli Masters sa konali v Banskej Bystrici, ktoré boli zároveň vyhlásené ako Majstrovstvá Slovenska v pretekov do vrchu. Štart v obci Nemce a cieľ po 6 km v horskom stredisku Šachtička s prevýšením 590 m a maximálnym stúpaním 12%.

V daždivom počasí nastúpili len štyria zástupcovia z R.C.T. Martin v kategórii Masters A, T. Kojtál a L. Šidlo. Tomáš opäť dokázal, že v koncoch nenašiel súpera, ktorý mu mohol zobrať Majstra…

Na Babe ovládli všetko.

Z Pezinskej Baby odchádzalo družstvo R.C.T. Martin veľmi spokojné, pretože získali všetko čo sa dalo.

V sobotu 3.9. 2016 sa uskutočnila časovka trojčlenných družstiev. Trojčlenné družstva boli zaradené do skupín podľa súčtu vekov všetkých pretekárov. Do prvej skupiny sa dostalo družstvo martinských cyklistov v zložení Kojtal, Šidlo, Palúch, ktorý si vybojovali prvé miesto keď časovku dlhú 19 km prešli časom 25:56 min. 

Druhé družstvo v…

Kopcovitá trať mu sedí.

Prvý septembrový deň na výročie Dňa Ústavy Slovenskej republiky sa konalo 15.kolo Slovenského pohára Masters v Haliči.

Pekné počasie a dobrá nálada, ktorú rozsieval čestný riaditeľ pretekov Jozef Pročko,  spríjemňovala pretekárom atmosféru počas celých pretekov. 

Na trať Zbrojnica Halič , výpadovka Lučenec- križovatka smer Tomášovce-križovatka smer St. Halič-Tuhár odtiaľ museli pretekári  v absolvovať v každom kole stúpanie o dĺžke…

Boj počas cyklomaratónu úspešne ukončený

Poslednú augustovú nedeľu sa uskutočnil už 8. ročník cyklomaratónu Po ceste SNP, ktorý sa konal pod záštitou podpredsedu NR SR a primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara, pri príležitosti 72. výročia Slovenského národného povstania.

Na slávnostný štart na námestí S.H. Vajanského sa postavilo dokopy 194 pretekárov zo Slovenska, Španielska, Maďarska, Nórska a Českej republiky pričom na krátku trať nastúpilo 124 pretekárov a na 100 km trať sa…

Prípravy na cyklomaratón SNP vrcholia.

Do štartu 8.ročníka cyklomaratónu Po ceste SNP zostáva pár dní a opäť si cyklisti z celého Slovenska vyskúšajú pár kopcov v Turčianskej kotline.

Určite ich najviac potrápi posledné stúpanie z obce Belá-Dulice na kopec ako domáci hovoria cez Kľúč do Jasena.

Aj tento rok "vojenský" organizačný štáb priniesol pár noviniek.

Ako prvá novinka bude, že pretekári budú rozdelení na krátku a dlhú trať tzn.,že nebudú pretekať…

Napriek dažďu úsmev na tvárach R.C.T.

V nedeľu pokračoval seriál Slovenského pohára Mastres "domácimi pretekmi" Slovenské Pyreneje v rámci Znievských dňoch cyklistky.

Obloha na štarte naznačovala, že každú chvíľu spustí sprchu na cyklistov, ktorí sa postavili na štart 56. ročníka tohto krásneho cyklistického podujatia na čele s Jurajom Farbiakom a pani Erikou Cintulovou starostkou obce Kláštor pod Znievom.

O 10 hodine odštartoval hlavný pretek kategóriou Muži Elite v ktorej po…

Uplatnil svoje vrchárske kvality.

Tomáš Kojtal počas uplynulej nedele 24.7. 2016 na 12. kole Slovenského pohára zvíťazil na kopcovitej trati, ktorá merala 120 km so štartom a cieľom v Sokolovciach.

Na konci druhého a začiatku tretieho okruhu sa na rovinatej časti odpútal Ladislav Šidlo z balíku a vydal sa na sólový únik. V stúpaní za Sokolovcami ho dobehol oddielový kolega Tomáš Kojtal a spoločnou prácou si vybudovali 1:20 min. náskok pred súpermi.

V poslednom stúpaní Laco Šidlo…

Šidlo získal titul Majstra Slovenska !

V uplynulú nedeľu 17.7. 2016 sa konali Majstrovstvá Slovenska v preteku jednotlivcov v kategóriách Masters v Kráľovej pri Senci. Pretekári kategórie Masters A Ladislav Šidlo, Tomáš Kojtal priebežne prvý pretekár v Slovenskom pohári a Rastislav Belák  bojovali na 9km rovinatom okruhu, ktorý museli absolvovať 10 krát.

Uvedený okruh najviac vyhovoval Šidlovi, pre ktorého bola aj postavená taktika oddielu. Už od štvrtého okruhu sa vytvorila vpredu osemčlenná…

Turčianske okruhy svedčili domácim.

Počas víkendu 9. - 10.7 . sa konali ako jediné etapové cyklistické preteky na Slovensku pre kategóriu Masters. Etapové centrá boli obec Horný Kalník a Jasenská dolina. Už tradične to domáci pretekári z R.C.T. Martin považujú za jeden z vrcholov sezóny.

V sobotu ráno o deviatej hodine odštartovali aj mladé nádeje z Horného Kalníka a z okolitých obcí na trať detskej súťaže.

Po skončení nastúpili spoločne na štart kategórie Masters…