AKTUALITY

Ďalšia časť prípravy v Chorvátsku.

Už druhý krát v tomto roku odcestoval sa sústredenie do Chorvátska Tomáš Kojtal, ktorý sa pripravuje na vstup do sezóny v kategórii Masters A. V uvedenej kategórii mu budú pomáhať k dobrým výsledkom jeho kolegovia z oddielu, Roman Zrelica, Ladislav Šidlo, Rastislav Belák, Ľubomír Bugan a Branislav Belák.

V prvý traja menovaní odcestujú v budúcom týždni na sústredenie na Malorku aby nabrali potrebný objem kilometrov do novej sezóny. Taktiež  Daniel…

Prvý oficiálny tréning R.C.T. Martin

V piatok 25.3. 2016 sa konal prvý oficiálny tréning R.C.T. Martin, pretože sa na ňom prvý krát zúčastnil aj predseda oddielu, ktorý prekonal prvú "stovku".

Pre väčšinu cyklistov a bolo ich dvadsať to ale nebol prvý tréning a tomu aj nasvedčovalo zvolené tempo, pri ktorom panovala dobrá nálada.

Zajtra na cyklistov čaká opäť spoločný tréning.

Nové vystavovanie licencií pre rok 2016.

Slovenský zväz cyklistiky (SZC) prechádza od roku 2016 na nový systém vystavovania licencií. Na základe toho je potrebné, aby všetci žiadatelia o vystavenie licencie zasielali okrem žiadosti aj fotografie s rozmermi 25 x 30 mm v elektronickej forme - prípona .jpg (nie pdf) na adresu belak@viena.sk V prípade, že táto požiadavka nebude splnená, SZC vystaví licenciu až po obdržaní fotografie.

Dobitie Veľkej Lúky

Za októbrového slnečného počasia sa časť martinskej zostavy vybrala do Malej Fatry na vrchol Veľkej Lúky.

Výlet na Maguru.

V nedeľu si v čase prechodného obdobia vybehli na bicykloch martinskí cyklisti na Kľačiansku Maguru.  

Branislav Belák víťaz RCL 2015

V utorok 22.09. 2015 sa ukončila časovkou na Martinské hole Regionálna cyklistická liga 2015. Víťazom 5. ročníka po dvanástich kolách sa stal Branislav Belák z R.C.T. Martin s celkovým počtom 178 bodov.

Na druhom mieste skončil Viktor Feťko 164 bodov a tretí Miroslav Kovalík so ziskom 149 bodov.

Kompletné výsledky nájdete:

Do kopcov im to ide.

V zamračenú sobotu sa uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára Merida Roud Cup 2015 pretekom do vrchu v Banskej Bystrici.

Z obce Nemce odštartovala prvá kategória Muži B a vydali sa stúpať do lyžiarskeho strediska Šachtičky.   

Tomaš Kojtal potvrdil, že  tento rok patrí medzi elitu v preteku do vrchu. Po treťom mieste na majstrovstvách Slovenska v uvedenej disciplíne zopakoval vynikajúci výkon a na vrchol Šachtičiek prišiel ako prvý.  Za ním…

Zdolanie vrcholov mu ide najlepšie.

Počas víkendu boli cyklistické preteky v kategórii Muži Elite zamerané na časovky do vrchu. V sobotu Podjavorinský športový klub Kysucký Lieskovec privítal cyklistov na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistke v časovke do vrchu.

Na 8500m dlhej trati v stúpaní na Holubyho chatu do nadmorskej výšky 920 m nad morom sa podarilo Tomášovi Kojtalovi vybojovať v silnej konkurencii bronzovú medailu v kategórii Muži Elite.

Víťazom a Majstrom Slovenska v…

Ladislav Šidlo potvrdil svoju dominanciu

V nedeľu hostila obec Pernek cyklistov na 19. kole Slovenského pohára Merida Roud Cup posledným pretekom jednotlivcov v tomto ročníku.

Na pretekárov čakala 96 km trať s cieľom na Pezinskej Babe.  Po kategórii Muži B odštartovala spoločne kategória Masters A a B, v ktorej boli Ladislav Šidlo a Rastislav Belák. Hneď po štarte sa pokúšal Šidlo, svojimi vychýrenými nástupmi  odpútať od hlavného balíku.

Na 10 km po otočke v Malackách sa mu to…

Boj na SNP 2015 skončil.

Vážení cyklisti,

ďakujeme Vám za Vašu účasť na 7. ročníku cyklomaratónu Po ceste SNP, ktoré sa konalo pod záštitou primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara. 

Tento rok Vám nielen teplé slnečné počasie znepríjemňovalo Vaše výkony ale aj na viacerých miestach rozkopaná cesta.

Na druhej strane nás môže tešiť, že o rok budeme mať "hádam" lepšie cesty.

Po viacerých úvahách sme sa rozhodli, že budúci rok nezaradíme…