AKTUALITY

2. kolo Martinskej cyklistickej ligy.

V stredu 24.6. 2020 sa uskutočnila martinská liga druhým kolom, ktorú usporiadalo združenie  Cyklisti Martin. Pekné počasie prilákalo turčianskych cyklistov a bola prekonaná doterajšia účasť. Významnou osobou včerajších pretekov bol Juraj Bellan , ktorý reprezentuje CK Dukla Banská Bystrica.

Už v prvom kole na trati Belá- Dulice, Necpaly, križovatka Žabokreky , Belá - Dulice odišiel v stúpaní do Necpál Adam Pomšár spolu s Dávidom Vavřinekom. Svoj…

Potrápili sa v kopci.

Počas nedele 14.6. 2020 sa konali po dlhej pauze spôsobenej vírusom COVID 19 prvé cyklistické preteky. Organizátor cyklistický klub Jatov sa výborne zhostil úlohy otvorenia cyklistickej sezóny Masters a zorganizoval časovku do vrchu. 

Najlepší výsledok z R.C.T. Martin v kategórii Masters B dosiahol Filip Lašút, keď na siedmych kilometrov na vrch kopca Vršatec z obce Pruské dosiahol čas 23:17,32 a obsadil štvrté miesto. Miroslav Lelek skončil na siedmom mieste…

Zdolaný EVERESTING na Martinské hole

V sobotu o piatej hodine rannej začal pokus o zdolanie prevýšenia Mount Everestu- 8848m opakovaným výstupom na Martinské hole v podaní Ladislava Šidla a Jána Jankoviča.

Bol to ich už druhý pokus pričom minulý rok bol pre oboch neúspešný. Tento rok sa to podarilo Lacovi s časom 16 hodín 47 minút s 9191 nastúpanými výškovými metrami pričom musel absolvovať 14 výstupov. Janka tesne pred cieľom zradili nohy a s 12 timi výstupmi na chatu na Martinských holiach…

Krásny horský tréning.

V sobotu sa časť členov R.C.T. vydalo na tréning, ktorý sa niesol v pretekárskom tempe aj s horskými prémiami. Najviac bodov si vybojoval náš kamarát Patrik Kubala.

Trasa viedla z Martina, T.Teplice, H. Štubňa, Kremnica, Jastrabá, Ihráč, Nevoľné, Kremnica, Krahule, Teplice a Martin.       

PRVÉ PRETEKY MRC 2020 VRŠTEC.

Dočkali sme sa a prvé preteky v rámci Merida Roud Cupu 2020 sa uskutočnia časovkou do vrchu na kopec Vršatec. Štart sa uskutoční v nedeľu 14.6. 2020 o 11 hod. prvou kategóriou.  

Víťazi celkového poradia MRC 2019

Po posledných pretekoch v Banskej Bystrici v časovke do vrchu na lyžiarske stredisko Šachtičky, sa uskutočnilo celkové vyhodnotenie pohára Merida Road Cup 2019. Martinský oddiel si v hodnotení tímom vybojoval celkovo 3 miesto. Ostatní pretekári v jednotlivých kategóriách dopadli nasledovne:
Muži B: Ján Palúch - 1. miesto, Patrik Lučanský - 3. miesto, Michal Mišík - 15. miesto.
Masters A: Ladislav Šidlo - 1. miesto, Tomáš Kojtál - 3. miesto, Ondrej Strečko -…

Filip Lašút víťazom na Šachtičkách

Posledné kolo MRC 2019 sa konalo v časovke do vrchu na Šachtičky. Na štart sa postavilo viacero pretekárov z oddielu, avšak najväčšiu radosť v cieli mal Filip Lašút, ktorý si v kategórií Masters B vybojoval prvé miesto. Za ním v tej istej kategórií prišiel na 8 mieste Miroslav Lelek, hneď za ním Rastislav Belák a Peter Cigánek.
V Masters E si Daniel Švolík vybojoval 8 miesto a hneď za ním do cieľa prišiel aj Milan Šugár na 9 mieste.
V muži B Michal…

Víťazný Palúch na Pezinskej Babe

    Dňa 15.9.2019 sa uskutočnili preteky s hromadným štartom v Perneku s cieľom na kopci a to na Pezinskej Babe. Ako prvý na štart vyrazili Muži B, Juniori a Hobby pretekári. Pár kilometrov po štarte nastúpili dvaja pretekári, ktorí sa však nedokázali odpútať od pelotónu na viac ako 20 sekúnd. Pelotón ich po 20 km došiel a mohlo sa začať pretekať od začiatku. V tedy už začal nastupovať Ján Palúch. Svojimi nástupmi dokázal na bočnom vetre ponatrhávať…

Dominantné R.C.T. v Haliči

Na deň Ústavy Slovenskej republiky sa uskutočnili ďalšie preteky Merida Road Cupu a to v Haliči. Okruh bol náročný s dlhým 4,5 km stúpaním a celkovo mal dĺžku 27 km. Štart bol rozdelený na viacero skupín pretekárov podľa veku a pohlavia. 

Prvý pelotón pretekárov vyštartoval o 10:00 a v ňom bolo až 6 martinských cyklistov. Začiatok sa niesol v pokojnom tempe, keďže každý pretekár si uvedomoval náročnosť daného okruhu a celkovej dĺžky pretekov 81…

Ján Palúch ovládol CYKLOMARATÓN

Dňa 25.8.2019 sa v Martine konal už 11 ročník CYKLOMARATÓNU PO CESTE SNP. Na štart sa prihlásilo 214 pretekárov. Slávnostný štart bol naplánovaný pred OC Galéria o 9:50. Ostrý štart nasledoval pri HBM Biotike. Na výber boli dve trasy a to kratšia 62 km pre hobby jazdcov a dlhá 90 km pre licencovaných pretekárov.

Na dlhej trati sa prezentovali jazdci domáceho tímu R.C.T. Martin. Hneď od štartu sa na čele usadila dvoja Ladislav Šidlo a Ján Palúch spolu s…