AKTUALITY

Rovina a predsa bolela.

Dnes sme zaznamenali prvých sto kilometrov na sústredení aj v tejto sezóne. Ako každý rok prvý tréning vedie po rovinách, ktoré čuduj sa svete strašne boleli.
S vetrom v chrbte prvých 50 kilometrov sa išlo výborne ale potom prišiel zvrat a cesta na hotel sa stala utrpení. Šťastie bolo, že sme sa pripojili k skupine cyklistov a to bola pre nás veľká úľava.

Vyzerá to, že toto sústredenie bude veľká drina.

Zima sa stále nelúči s nami.

V Turčianskej kotline sa zima stále nechce rozlúčiť, napriek tomu, že mi sme jej povedali už dávno dovidenia.
Počasie cyklistike nepraje a tak musíme trénovať aj v takýchto podmienkach, pretože súperi nespia.
Spoločné tréningy počas víkendov sú obmedzené kvôli snehovej prikrývke na cestách. Ani predpovede na ďalší týždeň, nenaznačujú optimizmus k vytiahnutiu bicykla von.

A tak nám zostáva opäť len trenažér.

Prišiel neskoro ale bedňa mu neušla.

Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose sa konali 16.12. 2012 v Krupine kde sa urputne bojovalo. Zhruba 2300m okruh bol situovaný do areálu futbalového štadióna a jeho priľahlého okolia, čiže nechýbali úseky po tráve a asfalte, štart aj cieľ bol na škvarovom povrchu na ovále štadióna.

Ranto vystúpil na stupeň víťazov.

V jesenných mesiacoch prichádza po cestnej cyklistike na rad Slovenský pohár v cyklokrose, kde máme ako oddiel R.C.T. Martin zastúpenie jedným pretekárom, ktorý sa zúčastňuje týchto pretekov.

Juraj Bellan štartuje na sveťáku !

Juro Bellan odchovanec martinského cyklistického oddielu, pretekajúci v stredisku talentovanej mládeže Žiar nad Hronom štartuje túto nedeľu na Svetovom pohári v cyklokrose v meste Tábor.
O dobré umiestnenie bude bojovať v kategórii juniori.

V budúcom týždni sa predstaví v ďalšom kole na pretekoch v Plzni.

Regionálna cyklistická liga je ukončená !

V utorok 25.9. 2012 o 17 hod. vyvrcholila po 12. kolách Regionálna cyklistická liga v Martine. Posledným kolom bola časovka do vrchu na Martinské hole. Pretekári odštartovali od kempingu pod Martinskými hoľami a cieľ bol po zhruba 7 km.

Premohol sa a získal bronz.

V sobotu 15.9. 2012 sa konalo 18. kolo Slovenského pohára Masters v Kráľovej pri Senci. Išlo o rovinatú etapu na 9 km okruhu.
Z Martina vycestovala slabšia výprava čo do počtu pretekárov. Michal Mišík štartoval v kategórii Muži B a Rastislav Belák spolu z Ladislavom Šidlom odštartovali na trať dlhú 90 km.
Laco už týždeň netrénoval a tak som ho musel prehovárať aby prišiel na štart. Dlho to netrvalo a súhlasil. Hneď od štartu sme začali nastupovať a aby…