AKTUALITY

V háku sa lepšie ťahá.

Dnešný deň smeroval opäť do hôr. Z hotela smer na Sa Cabaneta, Bunyola, Esglaieta odtiaľ odbočka doprava na Valldemossa 408 m nad morom. Pred kopcom prišiel vhod oddych v krajšom háku.

Sústredenie začalo.

Tento rok sa na sústredení na Malorke (11.4.-22.4. 2014) zúčastnia len dvaja pretekári z martinského oddielu R.C.T. Martin, Rastislav Belák a Jaroslav Švestka, ktorý sa pridá do tréningového procesu od 15.4. 2014.

Sústredenie v Chorvátsku.

Minulý víkend odišla prvá skupina martinských cyklistov na sústredenie do Chorvátska.

Tomáš Kojtal a Michal Mišík pretekajúci v kategórii muži B, majú za prvých 5 dní 630 km v nohách.
Sústredenie pokračuje až do soboty 22.2. 2014.

Ďalšia skupina pretekárov absolvuje v mesiaci apríl sústredenie na Malorke, ktoré bude posledné pred začiatkom sezóny 2014.
Prvé preteky sa uskutočnia v prvých májových dňoch kritériom v Komjaticiach.

Najlepší zo Slovákov.

Slovenský reprezentant v cyklokrose a martinský rodák Juraj Bellan obsadil na MS v Holandsku výborné 21. miesto., keď štartovalo celkom 58 pretekárov z 19 krajín sveta.

Cyklisti trénujú rýchlosť !

Aj počas zimných mesiacov martinský cyklisti trénujú. Počas prvého víkendu vo februári nasadli na svoje tátoše a vyrazili smer Budiš. Nepríjemný protivietor spôsobil malý rýchlostný priemer a tak dobehnutie traktora prišlo vhod.
Ich tréningy sú momentálne zamerané na "rýchlosť".

Jazda za traktorov im ju určite poskytuje.

Víkend v znamení turistiky

V sobotu 25.1. 2014 mali cyklisti z Turca na programe najkrajšiu hrebeňovku Malej Fatry. Po výstupe na chatu pod chlebom z rekreačnej oblasti Trusalová sme sa po malej prestávke dostali na najvyšší vrchol Veľký Kriváň (1708 m.n.m.) odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na okolitú krajinu.