AKTUALITY

Juraj Bellan ml. za skúsenosťami k susedom.

Juraj Bellan mladší, ktorý začínal s cyklistikou v martinskom klube R.C.T. Martin, momentálne preteká za cyklistický oddiel Žiar nad Hronom, kde má sídlo slovenská reprezentácia dorastu, odchádza na týždeň na preteky TOI TOI do Mladej Boleslavi.

Spolu s kolegom s oddielu D. Zverkom, budú zbierať skúsenosti na posledné preteky v cyklokrose, ktoré budú zároveň Majstrovstvá Slovenska v Prievidzi 11.12.2011.

Zlepšil si techniku.

Niektorí pretekári, nemôžu byť bez pretekov ani v tomto období, medzi nich patrí aj Martin Ranto. Člen R.C.T. Martin, ktorí počas leta naháňa výsledky na MTB pretekoch, teraz osedláva cyklokrosový bicykel.

Smer Martinské hole - Bystrička.

Počas prechodného obdobia v mesiacoch október-november sa stretávajú cyklisti martinského oddielu aby si na horských bicykloch prešli krásne zákutia Malej a Veľkej Fatry.

Ukončenie sezóny 2011.

Posledný septembrový víkend sa konali posledné preteky Slovenského pohára v cestnej cyklistike v kategórii Masters.

Paralympiáda nie je potvrdená.

Patrik Chlebo ako posledný z martinských cyklistov sa dnes predstavil na Majstrovstvách sveta v telesne postihnutých cyklistov, ktoré sa konajú v meste Roskilde v Dánsku v termíne od 8.9. – 11.9. 2011.

Jaroslav Švestka siedmy.

Martinskí cyklisti Patrik Chlebo a Jaroslav Švestka rodák z Levoče v súčasnosti pretekajúci za R.C.T. Martin sa po príprave na Slovensku, presunuli na Majstrovstvá sveta v telesne postihnutých cyklistov do Dánska kde sa koná ich vrchol sezóny.

Uspokojil sa s tretím miestom.

V nedeľu 4.9. 2011 pokračoval Slovenský seriál v cyklistike 17. kolom so štartom v Perneku a s cieľom v stúpaní na Pezinskú Babu. Boli to posledné preteky jednotlivcov s hromadným štartom v tejto sezóne. Na pretekárov čakajú už len tri časovky, pričom posledná bude časovka do vrchu na Šachtičky. Do poslednej etape nastúpili v kateg. Masters A - R. Belák, M.Zubaj, P. Cigánek, V. Kurhajec.

Cítil formu v nohách.

V priebehu minulého týždňa sa konali dve kolá Slovenského pohára Masters. V štátny sviatok 1.9. 2011 sa uskutočnilo 16.kolo v Halíči.

Cestami SNP už čoskoro.

Vážení priaznivci cyklistiky, už o pár dní presne 28.8. 2011 odštartuje 3. ročník cyklistických pretekov Cestami SNP.

Slovenské Pyreneje preveria cyklistov.

Kláštor pod Znievom sa počas dnešného dňa a zajtrajška stane dejiskom 51. ročníka Znievských dní cyklistiky. Prvenstvo v hlavnej kategórii by mal obhajovať Trenčan Maroš Kováč.