AKTUALITY

Šachtičky pre Kojtála

    Dňa 8.7.2017 sa uskutočnili ďalšie preteky v rámci MRC 2017 a to majstrovstvá v jazde do vrchu v kategóriách Masters.  Trať bola dlhá 6 km a viedla z konca obce Nemce na vrch, kde sa nachádza lyžiarske stredisko SKI Šachtičky. Skvelú formu si na štart priniesol Tomáš Kojtál, ktorý hneď po štarte začal ísť svoje tempo a odišiel súperom. Svoju Kategóriu Masters A vyhral a tretí skončil jeho oddielový kolega Ladislav Šidlo. V kategórií Muži B si…

V kopcoch sa nestratili

    V tomto teplom počasí si pretekári Martinského oddielu vyskúšali tohtoročnú majstrovskú trať, ktorá sa pôjde 5.8.2017 v Prešove. Spoločný štart mali pretekári skupín Muži B, Masters A a B. Trať bola zvlnená a pretekárov čakali celkovo až 4 okruhy, s dojazdom na kopec. Celková dĺžka pretekov pre Mužov B a Masters A bola 113 km  a nastúpali celkovo 1200 výškových metrov. Po štarte…

MSR v časovke jednotlivcov MASTERS

    Prvý vrchol sezóny Martinského oddielu bol na časovke jednotlivcov v Sokolovciach, kde sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategóriách MASTERS. Trať dlhú 20 km najrýchlejšie z oddielu zvládol Ladislav Šidlo s časom 27:01 a vybojoval si v kategórií Masters A tretie miesto. V tej istej kategórií odštartoval aj Rastislav Belák, ktorý obsadil celkovo 7 miesto s časom 29:18. V ďalšej kategórií Ženy A obsadila Lenka Bičkošová 2 miesto s časom 36:38.…

Cyklistická liga Martin 2017 sa rozbieha

Vážení cyklisti,

radi by sme Vám predstavili regionálnu cyklistickú ligu, ktorá sa odohráva aj v našom regióne, na cestách v okolí Martina.

Už tento týždeň začína 7. ročník, ktorý sa pravidelne uskutočňuje od roku 2011, kedy s týmto konceptom, ktorý je známy vo viacerých regiónoch na Slovensku, prišiel Ján Holiga z oddielu KBL ŠKP Martin. Pod jeho vedením bolo úspešne zorganizovaných šesť ročníkov tejto súťaže.

Siedmy ročník…

Časovka dvojíc v Perneku.

V nedeľu 30.4. sa uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára Merida Roud Cup 2017 časovkou dvojíc so štartom a cieľom v Perneku. 

V kategórii 1, súčet rokov dvojíc (38-59 rokov),  nastúpili Ján Palúch a Ladislav Šidlo. Trať medzi Pernekom a Rohožníkom (otočka pred obcou Rohožník) zvládli za 26:13,78 min. čím dosiahli najrýchlejší čas v kategórii a zvíťazili. 

V kategórii 2, súčet rokov (60-79 rokov) nastúpila dvojica Rastislav Belák a…

Sústredenie na Malorke v plnom prúde.

Sústredenie na Malorke, ktoré sa koná v termíne od 14.4. - 24. 4. je v plnom prúde. Prvý deň po prílete a ubytovaní si pretekári z oddielu R.C.T. Martin vybrali ľahšiu trasu 70 km na rozjazdenie.

Druhý deň si dali rovinatejší terén 110 km.

V treťom dni sa vybrali na zvlnený terén a absolvovali prejazd cez kopec Coll de Hono. 95 km.

V štvrtom dni a v krásnom počasí sa vybrali okolo pobrežia Deia, Valldemosa, Soller 110 km.

Sústredenie je…