AKTUALITY

Preteky s časom zvládli dobre.

V sobotu 17.4. 2014 sa uskutočnilo 3.kolo Slovenského pohára Masters Merida Road Cup v Čunove. Doobeda bola na programe časovka jednotlivcov.

Juraj Bellan na svetovom pohári.

Juraj Bellan absolvoval minulý týždeň svetový pohár Preteky mieru Juniorov, ktoré sa konali v Terezíne.
Ide o etapové preteky s troma etapami a jednou časovkou. …

Záverečný tréning na Curu.

Vo večerných hodinách máme odlet domov a tak sme sa vybrali na ľahký 65 km tréning cez Záhradky až sme došli po najvychytanejší a najbližší kopec Coll del Cura.

Z vrcholu kopca je nádherný výhľad na všetky strany ostrova Malorka a tak sme si pozreli kde všade sme trénovali za uplynulých 11 dní.

Napriek tomu, že máme veľkú únavu v nohách tak posledné čo sme si povedali pre zjazdom a cestou na hotel, že budúci rok sa sem opäť vrátime.

Z majstrom sveta na kráľovsku etapu.

Dnešný deň je pre nás všetkých pocta ísť na tréning, pretože včera docestoval slovenský reprezentant telesne postihnutých športovcov Jozef Metelka, ktorý sa stal pred dvoma týždňami majster sveta na dráhe na 4km s pevným štartom, pričom prekonal svetový rekord v tejto disciplíne.

Vytúžený oddych je tu opäť.

Napriek tomu, že slniečko krásne svieti a láka k moru si sadnúť a oddychovať, tak my sme si vybrali oddych vo forme ľahkého vyjazdenia v okolí S- Arenalu.

Po prejdení 40 km sme absolvovali prechádzku po pobreží a nakúpili darčeky.
Zajtra nás čaká opäť kopcovitá etapa.

Dnes len vo dvojici.

Po včerajšej kráľovskej etape sa skupina rozdelila. Jedna polovica išla vyjazdiť a druhá v ktorej som bol ja a Maroš Mišík išla absolvovať mierne kopcovitú etapu cez Esglaietu, Esporles odkiaľ viedlo stúpanie na Galileu 500 m.n.m.

Spoločná stovka.

O 10:30h. sa pred hotelom Ayron Park sa zišla celá skupina slovenských cyklistov a vyrazila smerom na Bunyolu a na kopec Coll de Hono 540 m.n.m...

Konečne oddych.

Po piatich dňoch trénovania prišiel vytúžený oddych. Krátky 40 km švih po rovine vždy urobí dobre.
Včera poobede dorazila ďalšia časť slovenskej výpravy. A dnes prišiel ďalší člen martinského oddielu, takže zajtra môže vyrážať päť členná skupina.

Po piatich dňoch samostatného trénovania príde konečne rad aj na jazdu v háku.