AKTUALITY

Zimná príprava

Ani tento rok oddiel nepodceňuje zimnú prípravu na tohtoročnú sezónu v rámci pohára Merida road cup 2018. Na začiatku nového roka cyklisti využili priaznivé počasie a trénovali na bicykloch po cestách Turčianskej kotliny. Avšak pri poklese teplôt pod bod mrazu vymenili bicykle, za lyže a turistické topánky. Pravidelne sa organizujú tréningy na Martinské hole, Chleb alebo Kľačiansku maguru a Suchý. Táto zmiešaná príprava bude pokračovať, až do kým sa…

Vyhodnotenie MRC 2017

    Po pretekoch 24.9.2017 v Perneku sa uskutočnilo vyhodnotenie Merida Road Cupu 2017. Zosumarizované celkové výsledky z celej sezóny naznačovali, že na najvyšších stupňoch sa objavia aj Martinčania. Takto boli odmenení najvýkonejší pretekári z oddielu a prevzali si ocenenia v jednotlivých kategóriách.

V kategórií Muži B vyhral celkové poradie Ján Palúch s celkovým počtom 461 bodov.

V kategórií Masters A vyhral celkové poradie Ladislav Šidlo s…

Úspešný Zohor a Pernek

    V sobotnom upršanom počasí sa uskutočnila časovka trojíc v rámci pohára Merida Road Cup. Na časovku nastúpili Ladislav Šidlo a Rastislav Belák spolu s ďalším martinským cyklistom Tomášom Schwandnerom. Svojim výkonom si vybojovali prvé miesto v kategórií a druhému zoskupeniu z PRO CYCLING Team Bratislava naledili takmer dva a pol minúty.
    V nedeľu dňa 24.9.2017 odštartovali posledné preteky v rámci tohto pohára.…

Časovku v Kráľovej ovládol Šidlo

Prvú septembrovú nedeľu sa uskutočnila časovka jednotlivcov v Kráľovej pri Senci v rámci pohára Merida Road Cup. Na štart sa postavilo až 7 pretekári z R.C.T. Martin. 
V kategórií Muži B si Ján Palúch vybojoval 4 a Patrik Lučanský 9 miesto. V ďalšej kategórií a to Masters A si Ladislav Šidlo skvelou časovkou vybojoval prvé miesto a druhému v cieli nadelil takmer tri a pol minúty.
Barborka Sušienková obsadila 3  miesto v kategórií Ženy elite. Lenka…

Bronzový Palúch v Haliči

Na deň výročia ústavy sa konali cyklistické preteky v Haliči v rámci pohára Merida Road Cup. Na štart sa postavili iba 4 pretekári z R.C.T. Martin a to konkrétne Ján Palúch, Milan Šugár, Daniel Švolík a Barbora Sušienková. Štart pretekov bol naplánovaný na 10:00 a spojené boli kategórie Muži B, Masters A a B. Pre prvé dve menované kategórie boli pripravené 4 okruhy s celkovou dĺžkou 108 km. Trať mala kopcovitý charakter a v každom kole museli pretekári…

Dominácia Martinčanov na domácej trati

Dňa 27.8.2017 sa pod záštitou primátora mesta Andreja Hrnčiara a v spolupráci s cyklistickým oddielom R.C.T. Martin uskutočnil cyklomaratón po ceste SNP. Pre pretekárov boli pripravené dve trate. Dlhá trať mala dĺžku 100 km a krátka 65 km. Na dlhú trať sa postavilo celkovo 64 pretekárov, z toho bolo až 7 pretekárov z R.C.T. Martin. Slávnostný štart bol pred mestským úradom v Martine, avšak ostrý štart čakal pretekárov pri Biotike v smere do Dražkoviec. Hneď po…

Prvá cena v tombole na SNP.

Prvá cena v tombole je rámová sada Merida Scultura 907 v zeleno -čiernej verzii, ktorú venovala spoločnosť MERIDA ako jeden z hlavným sponzorov Cyklomaratónu Merida Po ceste SNP.

Pyreneje patrili Ladislavovi Šidlovi

    V predposledný augustový víkend sa uskutočnili preteky v rámci Slovenského pohára a Merida Road Cupu a to Znievske dni cyklistiky v Kláštore pod Znievom. Na programe bol najprv spoločný štart mužov elite. Na štart sa postavil Michal Mišík, ktorý preteky dokončil na 36 mieste. Niekdajší oddieloví pretekár Juraj Bellan obsadil vynikajúce 2 miesto celkovo a kategóriu U23 vyhral. 

    Po štarte mužov elite nasledovala kategória Masters A a B. V prvom…

Časovka jednotlivcov v Jatove

Dňa 19.8.2017 sa uskutočnilo ďalšie kolo Merida Road Cupu a to v Jatove. Na štart sa postavili iba traja pretekári z oddielu. Pretekárov privítalo sychravé počasie so silným bočným vetrom. V kategórií Masters A si Ladislav Šidlo vybojoval prvé miesto s časom 20:22. Barbora Sušienková si vybojovala v kategórií ŽENY elite tiež prvé miesto s časom 26:27 a celkovo bola najrýchlejšia zo všetkých štartujúcich žien. V kategórií Muži B…