AKTUALITY

Napriek dažďu úsmev na tvárach R.C.T.

V nedeľu pokračoval seriál Slovenského pohára Mastres "domácimi pretekmi" Slovenské Pyreneje v rámci Znievských dňoch cyklistky.

Obloha na štarte naznačovala, že každú chvíľu spustí sprchu na cyklistov, ktorí sa postavili na štart 56. ročníka tohto krásneho cyklistického podujatia na čele s Jurajom Farbiakom a pani Erikou Cintulovou starostkou obce Kláštor pod Znievom.

O 10 hodine odštartoval hlavný pretek kategóriou Muži Elite v ktorej po…

Uplatnil svoje vrchárske kvality.

Tomáš Kojtal počas uplynulej nedele 24.7. 2016 na 12. kole Slovenského pohára zvíťazil na kopcovitej trati, ktorá merala 120 km so štartom a cieľom v Sokolovciach.

Na konci druhého a začiatku tretieho okruhu sa na rovinatej časti odpútal Ladislav Šidlo z balíku a vydal sa na sólový únik. V stúpaní za Sokolovcami ho dobehol oddielový kolega Tomáš Kojtal a spoločnou prácou si vybudovali 1:20 min. náskok pred súpermi.

V poslednom stúpaní Laco Šidlo…

Šidlo získal titul Majstra Slovenska !

V uplynulú nedeľu 17.7. 2016 sa konali Majstrovstvá Slovenska v preteku jednotlivcov v kategóriách Masters v Kráľovej pri Senci. Pretekári kategórie Masters A Ladislav Šidlo, Tomáš Kojtal priebežne prvý pretekár v Slovenskom pohári a Rastislav Belák  bojovali na 9km rovinatom okruhu, ktorý museli absolvovať 10 krát.

Uvedený okruh najviac vyhovoval Šidlovi, pre ktorého bola aj postavená taktika oddielu. Už od štvrtého okruhu sa vytvorila vpredu osemčlenná…

Turčianske okruhy svedčili domácim.

Počas víkendu 9. - 10.7 . sa konali ako jediné etapové cyklistické preteky na Slovensku pre kategóriu Masters. Etapové centrá boli obec Horný Kalník a Jasenská dolina. Už tradične to domáci pretekári z R.C.T. Martin považujú za jeden z vrcholov sezóny.

V sobotu ráno o deviatej hodine odštartovali aj mladé nádeje z Horného Kalníka a z okolitých obcí na trať detskej súťaže.

Po skončení nastúpili spoločne na štart kategórie Masters…

Prešovské kritérium odsadilo R.C.T.

V sobotu 2.7. 2016 sa konalo 9. kolo Slovenského pohára Masters kritériom v Prešove. Za veľmi teplého počasia nastúpili len traja Martinčania na štart 32 km kritéria a bojovali o body do celkového poradia rebríčka Masters.

Na 3,2 km dlhom okruhu ich čakalo 10 kôl pričom špurtovali v každom okruhu a zbierali body.

Poradie v cieli 1. miesto Tomáš Kojtál, 2. miesto Ladislav Šidlo a tretí skončil R. Belák.


V kategórii Masters E…

Striebro zo Sokoloviec zobral Šidlo.

Prvý vrchol cestnej cyklistiky v kategórii Masters sa konal v Sokolovciach kde si pretekári zmerali sily s časom.

Na časovku jednotlivcov nastúpili aj pretekári z R.C.T. Martin v kategórii Masters A. 

Už týždeň pred vrcholom bolo vidieť dobrú formu  u Ladislava Šidlu na časovke v  Čachticiach.

Na 20km dlhú časovku vyrazil Šidlo s cieľom vystúpiť na stupeň víťaz čo sa mu aj podarilo keď dosiahol  vynikajúci čas 26:36,10 min. s  priemernou…

Juraj Bellan na Okolo Slovenska.

Juraj Bellan z Martina absolvoval 60. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. V konečnom poradí obsadil vynikajúce  37. miesto, keď celkovo dokončilo 116 pretekárov.  V kategórii do 25 rokov skončil na 9. mieste.

GRATULUJEME.

Preteky s časom priniesli bronz.

Týždeň pred Majstrovstvami Slovenska Masters v časovke jednotlivcov absolvovali martinskí cyklisti generálku v Čachticiach.

Na 20 kilometrovú trať ako prvý vyrazil v kategórii Muži B,  Ján Palúch a trať absolvoval časom 28:30,154 min. čo mu vynieslo 5. miesto.

V kategórii Masters A štartovali pretekári v opačnom poradí priebežného poradia a ako prvý odštartoval z výpravy Ladislav Šidlo, Rastislav Belák, Tomáš Kojtal a Ľubomír Bugan.…

Kojtal vyliezol ako prvý na Babu.

Počas posledného májového víkendu sa konali tri kolá Slovenského pohára Masters Merida Roud Cup na ktorých sa opäť predstavili vo vynikajúcej forme martinskí cyklisti.

V sobotu Čunove sa konali dve samostatné kolá časovka jednotlivcov a časovka dvojíc. Výsledky niektorých cyklistov boli poznačené vyše dvojhodinovým oneskoreným štartom z dôvodu problémom s elektrickou časomierou.

Napriek všetkým problémom sa nakoniec podarilo odštartovať…

Roman Zrelica vo víťaznom úniku.

Východné Slovensko privítalo cyklistov na druhom a treťom kole Slovenského pohára Merida Roud Cup 2016.

V sobotu 7. mája sa pri Prešove uskutočnila časovka na 17 km na ktorej sa predstavili aj Martinčania Daniel Švolík, Milan Šugár obidvaja pretekári z kategórie E.

Daniel Švolík obsadil 9.miesto časom 31:35,0 minút a Milan Šugár 10. miesto s časom 32:31,2 minút.

V Mužoch B odštartovali po minútových intervaloch Ján Palúch a Michal…