AKTUALITY

Rovina prišla vhod.

8. deň Malorka

Po včerajšom putovaní po nových zákutiach Malorky sme sa vybrali na osvedčenú trasu s rovinatým profilom. Smer Cala Pí, Ses Salines, Santanyi, Felanitx, Porreress, Llucmajor.  Inak túto trasu nazývame aj Budišský okruh v malorskom podaní.

V meste Llucmajor si Laco ešte odskočil na Coll de Cura, lebo potreboval do tela dostať aj tento deň stúpanie na kopec.

Znova objavenie kútov Malorky.

7. deň Malorka

Po dni "voľna" sme si vybrali objaviť nový kút Malorky, ktorý aj po deviatich rokov nebol z našej strany objavený. Z hotela smer Santa Mária, Esglaieta, Esporles a odtiaľ smer Coll de Sa Bastida 295 m, Coll de Pi 325m,Coll de Sa Gremola 343 m, Andratx, Capdella.
Z Capdelly sme začali opäť stúpať v krásnom prostredí na vrchol kopca Galilea 500 m, krátky zjazd a opäť stúpanie na Puigpunyet.
Po zjazde sme sa napojili na trasu Esporles,…

Zaslúžený servis a oddych.

6. deň Malorka

Dnešný deň bol zasvätený do zaslúženého servisu Romanovho bicykla a do oddychu pre všetkých zúčastnených cyklistov na sústredení.

Roman si musel dať vymeniť ložiská v stredovom zložení, pretože cítil veľký odpor hore kopcami a to večné pukanie už nemohli zniesť jeho kolegovia.

Po výmene ložísk sme museli Romana upozorniť, že máme deň voľna aby nás neotrhával  z "háku" tak mu výmena prospela.

Na tréning…

Dnes videli kozy.

5.deň Malorka

Pre Romana Zrelicu, ktorý je prvý krát na sústredení na Malorke mu chlapci pripravili kráľovskú etapu. Z hotela vyrazili smer na Biniali, Lloseta, Biniamar, Caimari odkiaľ  stúpanie až na najvyšší vrchol Coll de Puig Major 960m.

Po zjazde do mesta Soller začali stúpať na kopec Soller kde Rasťo Belák už od únavy zazrel kozy.

Z vrcholu zjazdovali priamo na hotel a po 5:20h. šťastlivo dorazili.

Pretiahli si tréning.

4. deň Malorka

Po včerajšom predĺženom tréningu si dnes opäť pretiahli naplánovaný tréning. Z hotela zamierili opäť na Bunyolu pod, ktorou odbočili na Esglaieta, stúpanie na Valldemossu  408 mnm . Po klesaní do Sollera sa chlapci rozhodli stúpať  na najvyšší vrchol Coll de Puig Major 960m,

Na vrchole sme sa otočili a opäť sme zjazdovali k moru do mesta Soller a znova stúpanie na Soller 496 m.

Odtiaľ nás čakala len cesta na hotel. Po 5:15 hod…

Typický krízový deň pre predsedu.

3. deň Malorka

Dnes už chlapcov počasie nezaskočilo, slniečko a príjemné teplé počasie dávalo šancu na absolvovanie tréningu v ľahších kopcov. Vybrali si smer Bunyola 233 nm a odtiaľ vpravo na kopec Coll de Hono 540 m nad morom.

Táto etapa je vždy krízová pre predsedu, ktorý sa patrične v stúpaní vytrápil. R. Zrelica ukazuje celkom slušnú formu v kopcoch. Po krásnom  zjazde do Alara sa pôvodný plán tréningu trocha zmenil a vybrali sme sa ešte na…

Na hotel autom.


2. deň Malorka

Dnes nebol typický deň na aký sú chlapci zvyknutí. Ráno zamračené a vyzeralo na dážď. Predpoveď počasia hlásila, že bude pršať ale padnúť ma len 0,4 mm dažďa.

Bohužiaľ toto bola informácia z večera a dnes ráno sme si nepozreli aktualizáciu počasia kde údaj o množstve zrážok bol úplne iný.

A tak na 70 km sme sa museli schovať do reštaurácie kde sme absolvovali po rovinnej etape obed a počkali na odvoz do…

Prvé kilometre na Malorke.

1. deň Malorka

Vo štvrtok dorazila vybraná časť pretekárov z cyklistického oddielu R.C.T. Martin na jarné sústredenie na ostrov Malorka. V prvý deň po ubytovaní sa a poskladaní bicyklov vyrazila na prvé zoznamovacie kilometre.

Napriek tomu, že tréning bol definovaný  ako rozjazdenie, tak rýchlostný priemer 35 km/h tomu úplne nenasvedčoval.Cesta okolo priehrady Turček.

Počas víkendu sa opäť zišla silná zostava martinských cyklistov, ktorá si naložila do tela požadovanú dávku jarných kilometrov.

V sobotu skupina krúžila okolo obce Dubové, ktorá je podobná profilom a charakterom ako  majú nadchádzajúce preteky  "Flandry". To sme ešte netušili, že náš Peter Sagan uvedené preteky vyhrá. GRATULUJEME.

V nedeľu sa vybrali na rovnaký smer ale pridali si aj stúpanie na vodné dielo Turček.

Cesta domov bola…