AKTUALITY

Rám MERIDA ako hlavná cena v tombole.

Spoločnosť Merida Slovensko  v zastúpení majiteľa pána Jaroslava Štefánika opäť venovala celokarbonový rám Merida Scultura Evo ako hlavnú cenu do tomboly pre pretekárov z kategórie verejnosť.   

Cyklomaratón Po ceste SNP sa blíži.

Rok prebehol ako tank po vojnovom poli a už je tu opäť výročie Slovenského národného povstania.

Tento rok si pripomíname 71. výročie a s ním je spojený aj 7. ročník cyklomaratónu Po ceste SNP, ktoré sa konajú pod záštitou primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara. 

Tento rok sme opäť pripravili novinky pre zúčastnených pretekárov a to  v podobe finančných odmien pre prvých troch pretekárov v absolútnom poradí z kategórie verejnosť a taktiež…

Šidlo na vrchole Slovenských Pyrenejí.

Víkend 22. a  23.8. 2015 je sviatok cyklistiky v Kláštore pod Znievom v podaní Slovenských Pyrenejí. Každý rok sa tu schádza najlepšia konkurencia z celého Slovenska od mládežníckych  až po najstaršie vekové kategórie.

Určite ozdobou cyklistického sviatku patril Juraj Sagan, ktorému organizátori umožnili štart v kategórii Muži Elite.

V sobotu v kategórii verejnosť sa najlepšie z turčianskych cyklistov  darilo Viktorovi Feťkovi, ktorý obsadil…

Slovenské Pyreneje čakajú na cyklistov.

Nadchádzajúci víkend bude obec Kláštor pod Znievom hostiť cyklistov z celého Slovenska ako aj cyklistov zo zahraničia na medzinárodných cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje.

V sobotu štartujú Juniori , Kadeti, a neregistrovaní cyklisti.

Nedeľa patrí hlavnej kategórii Muži B a pretekárom Masters. na ktorých sa predstavia aj martinskí cyklisti.  

Úspešný Kojtal na Turčianských okruhov.

Počas víkendu sa uskutočnilo 13 . kolo Slovenského pohára Masters medzinárodnými etapovými cyklistickými pretekmi. Etapové centrá boli obec Horný Kalník a Jasenska dolina.

Cyklistický oddiel nastupoval s úlohou získať dres vedúceho pretekára aspoň v jednej kategórii.

V sobotu organizátor pripravil preteky aj pre najmladšie kategórie, ktoré si zmerali sily na okruhu v Hornom Kalníku. V najmladšej kategórii 3 až 5 ročných vyhrala domáca pretekárka…

Zajtra štart etapáku v Hornom Kalníku

Počas víkendu 8. - 9.8. 2015 sa uskutoční 13.kolo Slovenského pohára v Masters etapovými pretekmi v sobotu so štartom o 11 hod. a 14 hod. v Hornom Kalníku a v nedeľu so štartom o 10. hod. v Jasenskej doline.

Príďte povzbudiť martinských cyklistov z R.C.T. Martin.   

Ďakujeme.

V dusnom počasí jasné výsledky.

Počas uplynulého týždňa sa konali cyklistické preteky v rámci Slovenského pohára Masters v Sokolovciach.

Obec Sokolovce sa perfektne zhostila organizáciou a výberom trasy, ktorá svojim profilom preverila výkonnosť cyklistov.

V kategórii Muži B odštartoval spolu s Mišom Mišíkom aj Tomáš Kojtal. Na okruhu dlhom 29 km, ktorý absolvovali  4 krát nebola núdza o úniky. Bohužiaľ ten hlavný Martinčania nezachytili a tak sa musel Kojtal uspokojiť so…

Skvelý výkon Juraja Bellana na M SR.

Odchovanec martinského cyklistického oddielu R.C.T. Martin 19-ročný Juraj Bellan /momentálne jazdiaci za oddiel FIREFLY/, ktorý je prvým rokom v kategórii do 23 rokov štartoval uplynulý týždeň v oboch disciplínach v piatok v časovke jednotlivcov a v nedeľu v preteku s hromadným štartom na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike.
V časovke na 38,6 km podal vynikajúci výkon, keď vo svojej kategórii U 23 obsadil druhé miesto. …

Majstrovstvá Slovenska v časovke.

Uplynulú nedeľu 21.6. 2015 hostila obec Sokolovce pri Piešťanoch cyklistov v kategóriách Masters na Majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov.

Pre všetky kategórie bola identická 20 km trať so štartom v Sokolciach smer Jalšové - 1 km za obcou Koplotovce bola otočka a späť do cieľa v Sokolciach. 

Kategória Muži B mala časovku len ako ďalšie kolo Slovenského pohára ich Majstrovstvá Slovenska v časovke čakajú 26.6. a 28.6. vyvrcholia…

V Čachticiach preteky s časom.

V nedeľu po preteku jednotlivcov s hromadným štartom nasledovala časovka v Čachticiach na 20 km.

Na časovku nenastúpili Ladislav Šidlo a Branislav Belák. 

Rastislav Belák časom 30:03 min obsadil 9. miesto  na víťaza Milana Babku z oddielu Dukla Bratislava stratil 2:05 min.  Peter Cigánek s časom 34:00 min skončil na 10. mieste. 

Po včerajšom úniku približuje R. Belák, som cítil v prvej polovici časovky únavu v nohách, tak až v druhej…