AKTUALITY

Typický krízový deň pre predsedu.

3. deň Malorka

Dnes už chlapcov počasie nezaskočilo, slniečko a príjemné teplé počasie dávalo šancu na absolvovanie tréningu v ľahších kopcov. Vybrali si smer Bunyola 233 nm a odtiaľ vpravo na kopec Coll de Hono 540 m nad morom.

Táto etapa je vždy krízová pre predsedu, ktorý sa patrične v stúpaní vytrápil. R. Zrelica ukazuje celkom slušnú formu v kopcoch. Po krásnom  zjazde do Alara sa pôvodný plán tréningu trocha zmenil a vybrali sme sa ešte na…

Na hotel autom.


2. deň Malorka

Dnes nebol typický deň na aký sú chlapci zvyknutí. Ráno zamračené a vyzeralo na dážď. Predpoveď počasia hlásila, že bude pršať ale padnúť ma len 0,4 mm dažďa.

Bohužiaľ toto bola informácia z večera a dnes ráno sme si nepozreli aktualizáciu počasia kde údaj o množstve zrážok bol úplne iný.

A tak na 70 km sme sa museli schovať do reštaurácie kde sme absolvovali po rovinnej etape obed a počkali na odvoz do…

Prvé kilometre na Malorke.

1. deň Malorka

Vo štvrtok dorazila vybraná časť pretekárov z cyklistického oddielu R.C.T. Martin na jarné sústredenie na ostrov Malorka. V prvý deň po ubytovaní sa a poskladaní bicyklov vyrazila na prvé zoznamovacie kilometre.

Napriek tomu, že tréning bol definovaný  ako rozjazdenie, tak rýchlostný priemer 35 km/h tomu úplne nenasvedčoval.Cesta okolo priehrady Turček.

Počas víkendu sa opäť zišla silná zostava martinských cyklistov, ktorá si naložila do tela požadovanú dávku jarných kilometrov.

V sobotu skupina krúžila okolo obce Dubové, ktorá je podobná profilom a charakterom ako  majú nadchádzajúce preteky  "Flandry". To sme ešte netušili, že náš Peter Sagan uvedené preteky vyhrá. GRATULUJEME.

V nedeľu sa vybrali na rovnaký smer ale pridali si aj stúpanie na vodné dielo Turček.

Cesta domov bola…

Ďalšia časť prípravy v Chorvátsku.

Už druhý krát v tomto roku odcestoval sa sústredenie do Chorvátska Tomáš Kojtal, ktorý sa pripravuje na vstup do sezóny v kategórii Masters A. V uvedenej kategórii mu budú pomáhať k dobrým výsledkom jeho kolegovia z oddielu, Roman Zrelica, Ladislav Šidlo, Rastislav Belák, Ľubomír Bugan a Branislav Belák.

V prvý traja menovaní odcestujú v budúcom týždni na sústredenie na Malorku aby nabrali potrebný objem kilometrov do novej sezóny. Taktiež  Daniel…

Prvý oficiálny tréning R.C.T. Martin

V piatok 25.3. 2016 sa konal prvý oficiálny tréning R.C.T. Martin, pretože sa na ňom prvý krát zúčastnil aj predseda oddielu, ktorý prekonal prvú "stovku".

Pre väčšinu cyklistov a bolo ich dvadsať to ale nebol prvý tréning a tomu aj nasvedčovalo zvolené tempo, pri ktorom panovala dobrá nálada.

Zajtra na cyklistov čaká opäť spoločný tréning.

Nové vystavovanie licencií pre rok 2016.

Slovenský zväz cyklistiky (SZC) prechádza od roku 2016 na nový systém vystavovania licencií. Na základe toho je potrebné, aby všetci žiadatelia o vystavenie licencie zasielali okrem žiadosti aj fotografie s rozmermi 25 x 30 mm v elektronickej forme - prípona .jpg (nie pdf) na adresu belak@viena.sk V prípade, že táto požiadavka nebude splnená, SZC vystaví licenciu až po obdržaní fotografie.

Dobitie Veľkej Lúky

Za októbrového slnečného počasia sa časť martinskej zostavy vybrala do Malej Fatry na vrchol Veľkej Lúky.

Výlet na Maguru.

V nedeľu si v čase prechodného obdobia vybehli na bicykloch martinskí cyklisti na Kľačiansku Maguru.