AKTUALITY

V Kráľovej pri Senci išli kráľovský.

V sobotu 13.6. 2015 sa v Kráľovej pri Senci konali preteky Slovenského pohára Masters. Na štart  v horúcom počasí sa  postavili Ladislav Šidlo,Branislav Belák, Rastislav Belák a Peter Cigánek.

Usporiadatelia odštartovali obidve kategórie spolu  takže si Martinčania mohli pomáhať. Pretekalo sa na 9 km okruhu pričom Masters A mal trať dlhú 81 km a Masters B o jeden okruh menej 72 km.

Od štartu nebola núdza o úniky o ktoré sa postarali aj…

V hmle na vrchol Pezinskej Baby.

V sobotu 24.5. 2015 sa uskutočnili preteky v pohári  Merida Ruod Cup 6. kolom so štartom v Perneku a s cieľom na Pezinskej Babe. Počasie bolo chladné, pod mrakom a pretekári stúpali do cieľového kopca v ako v "jesennej hmle".

V kategórii Muži B sa na štart 110 km etapy, postavil Tomáš Kojtal, ako jediný zástupca v tejto kategórii. Michal Mišík pre chorobu neštartoval.

Tomáš si počas celého preteku strážil čelo balíku, ktoré sa nakoniec…

Tréning popri pobreží.

Jasná obloha opätovne vylákala cyklistov do kopcov. Dnes si naplánovali smer Valdemossa kde prechádzali popri severnom pobreží odkiaľ sa mohli pokochať krásnymi výhľadmi.

Po zjazde do mesta Soller opätovne začali stúpať na kopec Coll de Soller, ktorý je preslávený množstvom zákrut.

Po 110 km a štyroch hodinách dorazili na hotel.

Pomaly do kopcov.

Po dvoch dňoch rovinatých tréningov sa skupina cyklistov, ktorí sú na sústredení na Malorke vydala do prvej horskej etapy.

Z hotela smerovala cesta na obec Bunyola odkiaľ začalo stúpanie na kopec Coll de Hono 500 metrov nad morom. Prvá skupina počkala na Rasťa a spoločne zjazdovali smer Alaváro.

Tréning meral 80 km.

Celý čas v háku.

Počasie ráno pod mrakom ale príjemná teplota 20C. Vyrážame na rovinatú etapu.

Už po 15 km sme radi, že máme vpredu tamdem a môžeme ísť v „háku“. Tento stav vydržal 108 km a 3:20hod. Počas tejto doby sme prišli s Lacom len raz na špicu. Napriek tomu v záverečných krátkych stúpaniach sme cítili únavu v nohách.

Po dnešnom tréningu vyrazíme zajtra prvý-krát do hôr.

Všetko naj...v roku 2015.

Milí cyklisti R.C.T. Martin a priatelia cyklistiky, rok 2014 je za nami a my spomíname len na tie chvíle, ktoré v nás zanechali len najkrajšie spomienky.

Ak boli športové alebo súkromné chvíle na ktoré chceme zabudnúť, tak teraz je tá chvíľa.

Nový rok 2015 je tu a ja, Vám želám len situácie, ktoré nahradia všetky zlé v minulého roka.

Všetko najlepšie veľa zdravia a úspechov v nasledujúcej sezóne 2015.

CENA V TOMBOLE karbonový rám MERIDA.

Už šesť rokov drží hlavnú sponzorskú ruku spoločnosť MERIDA, ktorá aj tento rok venovala hodnotnú cenu pre víťaza v tombole účastníkom cyklomaratónu PO ceste SNP.

Víťaz tomboly sa bude môcť tešiť z karbónového rámu SCULTURA EVO Edition.