AKTUALITY

Branislav Belák víťaz RCL 2015

V utorok 22.09. 2015 sa ukončila časovkou na Martinské hole Regionálna cyklistická liga 2015. Víťazom 5. ročníka po dvanástich kolách sa stal Branislav Belák z R.C.T. Martin s celkovým počtom 178 bodov.

Na druhom mieste skončil Viktor Feťko 164 bodov a tretí Miroslav Kovalík so ziskom 149 bodov.

Kompletné výsledky nájdete:

Do kopcov im to ide.

V zamračenú sobotu sa uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára Merida Roud Cup 2015 pretekom do vrchu v Banskej Bystrici.

Z obce Nemce odštartovala prvá kategória Muži B a vydali sa stúpať do lyžiarskeho strediska Šachtičky.   

Tomaš Kojtal potvrdil, že  tento rok patrí medzi elitu v preteku do vrchu. Po treťom mieste na majstrovstvách Slovenska v uvedenej disciplíne zopakoval vynikajúci výkon a na vrchol Šachtičiek prišiel ako prvý.  Za ním…

Zdolanie vrcholov mu ide najlepšie.

Počas víkendu boli cyklistické preteky v kategórii Muži Elite zamerané na časovky do vrchu. V sobotu Podjavorinský športový klub Kysucký Lieskovec privítal cyklistov na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistke v časovke do vrchu.

Na 8500m dlhej trati v stúpaní na Holubyho chatu do nadmorskej výšky 920 m nad morom sa podarilo Tomášovi Kojtalovi vybojovať v silnej konkurencii bronzovú medailu v kategórii Muži Elite.

Víťazom a Majstrom Slovenska v…

Ladislav Šidlo potvrdil svoju dominanciu

V nedeľu hostila obec Pernek cyklistov na 19. kole Slovenského pohára Merida Roud Cup posledným pretekom jednotlivcov v tomto ročníku.

Na pretekárov čakala 96 km trať s cieľom na Pezinskej Babe.  Po kategórii Muži B odštartovala spoločne kategória Masters A a B, v ktorej boli Ladislav Šidlo a Rastislav Belák. Hneď po štarte sa pokúšal Šidlo, svojimi vychýrenými nástupmi  odpútať od hlavného balíku.

Na 10 km po otočke v Malackách sa mu to…

Boj na SNP 2015 skončil.

Vážení cyklisti,

ďakujeme Vám za Vašu účasť na 7. ročníku cyklomaratónu Po ceste SNP, ktoré sa konalo pod záštitou primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara. 

Tento rok Vám nielen teplé slnečné počasie znepríjemňovalo Vaše výkony ale aj na viacerých miestach rozkopaná cesta.

Na druhej strane nás môže tešiť, že o rok budeme mať "hádam" lepšie cesty.

Po viacerých úvahách sme sa rozhodli, že budúci rok nezaradíme…

Rám MERIDA ako hlavná cena v tombole.

Spoločnosť Merida Slovensko  v zastúpení majiteľa pána Jaroslava Štefánika opäť venovala celokarbonový rám Merida Scultura Evo ako hlavnú cenu do tomboly pre pretekárov z kategórie verejnosť.   

Cyklomaratón Po ceste SNP sa blíži.

Rok prebehol ako tank po vojnovom poli a už je tu opäť výročie Slovenského národného povstania.

Tento rok si pripomíname 71. výročie a s ním je spojený aj 7. ročník cyklomaratónu Po ceste SNP, ktoré sa konajú pod záštitou primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara. 

Tento rok sme opäť pripravili novinky pre zúčastnených pretekárov a to  v podobe finančných odmien pre prvých troch pretekárov v absolútnom poradí z kategórie verejnosť a taktiež…

Šidlo na vrchole Slovenských Pyrenejí.

Víkend 22. a  23.8. 2015 je sviatok cyklistiky v Kláštore pod Znievom v podaní Slovenských Pyrenejí. Každý rok sa tu schádza najlepšia konkurencia z celého Slovenska od mládežníckych  až po najstaršie vekové kategórie.

Určite ozdobou cyklistického sviatku patril Juraj Sagan, ktorému organizátori umožnili štart v kategórii Muži Elite.

V sobotu v kategórii verejnosť sa najlepšie z turčianskych cyklistov  darilo Viktorovi Feťkovi, ktorý obsadil…

Slovenské Pyreneje čakajú na cyklistov.

Nadchádzajúci víkend bude obec Kláštor pod Znievom hostiť cyklistov z celého Slovenska ako aj cyklistov zo zahraničia na medzinárodných cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje.

V sobotu štartujú Juniori , Kadeti, a neregistrovaní cyklisti.

Nedeľa patrí hlavnej kategórii Muži B a pretekárom Masters. na ktorých sa predstavia aj martinskí cyklisti.  

Úspešný Kojtal na Turčianských okruhov.

Počas víkendu sa uskutočnilo 13 . kolo Slovenského pohára Masters medzinárodnými etapovými cyklistickými pretekmi. Etapové centrá boli obec Horný Kalník a Jasenska dolina.

Cyklistický oddiel nastupoval s úlohou získať dres vedúceho pretekára aspoň v jednej kategórii.

V sobotu organizátor pripravil preteky aj pre najmladšie kategórie, ktoré si zmerali sily na okruhu v Hornom Kalníku. V najmladšej kategórii 3 až 5 ročných vyhrala domáca pretekárka…