AKTUALITY

Oddych prišiel vhod.

Dnes na sústredení na Malorke bol naplánovaný oddych, ktorý prišiel vhod pre všetkých chlapcov.

Krátke 40 km vyjazdenie po rovine v slnečnom počasí uvítali chlapci pred zajtrajšou horskou etapou.

Na izbe zostali už dvaja.

Napriek prevencii sa k Marošovi pridal Michal, ktorý zostal ležať s horúčkou v posteli.

Po včerajšom zvlnenom teréne sme si vybrali rovinu 112 km, aby sme sa zbytočne neoslabili a nedali príležitosť chorobe, ktorá nás zatiaľ obchádza.

Zajtra je na programe oddych "oraz".

V plnej zostave prešli kopček.

Dnes sa výprava cyklistov na sústredení doplnila a k Rasťovi Belákovi,Michalovi Mišíkovi,Marošovi Mišíkovi a Paťovi Chlebovi sa pridali Vladislav Janovjak, Róbert Mitošinka a Jaroslav Švestka.

Rovina a predsa bolela.

Dnes sme zaznamenali prvých sto kilometrov na sústredení aj v tejto sezóne. Ako každý rok prvý tréning vedie po rovinách, ktoré čuduj sa svete strašne boleli.
S vetrom v chrbte prvých 50 kilometrov sa išlo výborne ale potom prišiel zvrat a cesta na hotel sa stala utrpení. Šťastie bolo, že sme sa pripojili k skupine cyklistov a to bola pre nás veľká úľava.

Vyzerá to, že toto sústredenie bude veľká drina.

Zima sa stále nelúči s nami.

V Turčianskej kotline sa zima stále nechce rozlúčiť, napriek tomu, že mi sme jej povedali už dávno dovidenia.
Počasie cyklistike nepraje a tak musíme trénovať aj v takýchto podmienkach, pretože súperi nespia.
Spoločné tréningy počas víkendov sú obmedzené kvôli snehovej prikrývke na cestách. Ani predpovede na ďalší týždeň, nenaznačujú optimizmus k vytiahnutiu bicykla von.

A tak nám zostáva opäť len trenažér.

Prišiel neskoro ale bedňa mu neušla.

Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose sa konali 16.12. 2012 v Krupine kde sa urputne bojovalo. Zhruba 2300m okruh bol situovaný do areálu futbalového štadióna a jeho priľahlého okolia, čiže nechýbali úseky po tráve a asfalte, štart aj cieľ bol na škvarovom povrchu na ovále štadióna.

Ranto vystúpil na stupeň víťazov.

V jesenných mesiacoch prichádza po cestnej cyklistike na rad Slovenský pohár v cyklokrose, kde máme ako oddiel R.C.T. Martin zastúpenie jedným pretekárom, ktorý sa zúčastňuje týchto pretekov.