29.augusta 2021, presne v deň 77. výročia SNP, sa konal 13. ročník nášho cyklomaratónu po ceste SNP. Tento rok boli preteky okrem pandémie poznačené aj zlou predpoveďou počasia. Na štarte nakoniec stálo pod čistou modrou oblohou 110 pretekárov. 48 na dlhej 100 km trati, 62 na krátkej 65km trati. 

Na "stovke" od začiatku dominoval Laco Šidlo (RCT Martin), pričom niekoľko krát išiel sám v na čele pretekov so slušným náskokom pred balíkom. Vo finále svoju tohtoročnú formu potvrdil Janko Palúch (RCT Martin) a svojim víťazstvom zavŕšil úspešnú spoluprácu so svojim tímovým kolegom. Lacovi sa  po technických problémoch nakoniec ušla "nešťastná" zemiaková medajla
Kratšou, no nemenej náročnou cestou sa vydal aj Peter Páleš (Cyklisti Martin), ktorý si na tejto trati vybojoval celkové víťazstvo. Na veľmi peknom treťom mieste sa umiestnil Paťo Lučanský (RCT Martin). 
Zatiaľ čo sa dospelí pretekali cestičkami SNP okolo Turčianskej Záhradky, detičky si mohli zapretekať pred OC Galéria. (Článok o detských pretekoch:https://www.rctmartin.sk/clanok/1184).
V závere teda môžeme zhodnotiť z organizátorského aj klubového hľadiska preteky veľmi pozitívne, do budúceho roka si môžeme snáď len priať viacej účastníkov a lepšiu predpoveď počasia. 
Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným pretekárom, no veľká vďaka patrí hlavne našim partnerom, bez ktorých by sme to určite nezvládli:BigMat- Baudach, Galimex, Mesto Martin, OC Galéria, Ecco-shoes a ďalší...


  12. 11. 2021      Organizátori cyklomaratónu po ceste SNP

Späť