Počas víkendu 18. a 19.mája 2013 pokračoval Slovenský pohár v cyklistike v kategóriách Masters a Mužov B. Na námestí odštartovali preteky, ktoré sa išli ako kritérium bodovali sa prejazdy prvých štyroch pretekárov na mestskom okruhu v Sabinove.

Ako prvý z Martinčanov sa predstavil Daniel Švolík bývali pretekár Slovenskej reprezentácie a účastník Okolo Slovenska. Daniel štartuje v kategórii D a umiestnil sa na siedmom mieste.

V kategórii B muži nad 40 rokov odštartoval Rasťo Belák a po zisku 14 bodov obsadil druhé miesto. Posledný zástupca a nováčik tejto sezóny Tomáš Kojtal obsadil po vynikajúcom výkone druhé miesto. Na druhý deň pokračoval Slovenský pohár pretekom jednotlivcov v okolí Sabinova s cieľom v lyžiarskom stredisku Buče. Tam na pretekárov čakal rozhodujúci 2 kilometrový kopec s 12% stúpaním.

Tomáš opäť podal výborný výkon a obsadil opäť druhé miesto. Rastislav spolu s ďalšími troma cyklistami sa vydali 20 kilometrov pred cieľom do úniku, ktorý dotiahli až do cieľa.

Rasťo obsadil nakoniec druhé miesto. Daniel Švolík skončil vo svojej kategórii na siedmom mieste.