Počas víkendu boli cyklistické preteky v kategórii Muži Elite zamerané na časovky do vrchu. V sobotu Podjavorinský športový klub Kysucký Lieskovec privítal cyklistov na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistke v časovke do vrchu.

Na 8500m dlhej trati v stúpaní na Holubyho chatu do nadmorskej výšky 920 m nad morom sa podarilo Tomášovi Kojtalovi vybojovať v silnej konkurencii bronzovú medailu v kategórii Muži Elite.

Víťazom a Majstrom Slovenska v uvedenej disciplíne sa stal Maroš Kováč z Dukly Trenčín, druhé miesto obsadil jeho oddielový kolega Patrik Tybor.

V nedeľu pokračovali preteky opäť časovkou do vrchu tento krát na vrchol Martinských holí. Trasa viedla z autokempingu Martinské hole z nadmorskej výšky 434 m na hlavné parkovisko na Martinských holiach do výšky  1244 m.

Opäť Tomáš Kojtal podal vynikajúci výkon a na domácej trati vybojoval 3. miesto časom 33:56,59 minút.

Na víťaza Maroša Kováča stratil 1:54,02 minút a na druhého Patrika Tybora  52,17s.

Druhý štartujúci pretekár z R.C.T. Martin Michal Mišík obsadil časom 36:38,71 minút 11. miesto.