Odchovanec R.C.T. Martin Juraj Bellan v súčasnosti preteká za farby CK MŠK Žiar nad Hronom, dosiahol ďalší pekný úspech vo svojej kariére, keď sa dňa 15.12. 2013 v Bánovciach nad Bebravou stal majstrom Slovenskej republike v cyklokrose v kategórii junior.
Svojou razantnou jazdou v pretekoch nedal nikomu šancu a zvíťazil systémom štart – cieľ.

Na druhom mieste so stratou 1:19 min. skončil M. Ulík z CK Banská Bystrica bronzovú priečku obsadil Jurou tímový kolega K. Zimány.

Samotné preteky vo všetkých kategóriách boli dôstojnou bodkou celej cyklokrosovej sezóny na Slovensku.
Juraj si zároveň svojimi výkonmi zabezpečil miesto v reprezentačnom výbere juniorov SR na nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať 1. – 2. februára v holandskom Hoogerheide.