Počas víkendu sa uskutočnilo dvoj - kolo Slovenského pohára v cyklistike pre mládežnícke kategórie.
Martinčan Juraj Bellan ml., jazdiaci v súčasnosti za cyklistický oddiel ŠaSV CK Žiar nad Hronom nastúpil v sobotu na kritérium v Dudinciach.

Mladý talent štartoval v kategórii kadeti, ktorí pretekali na 1500 m okruhu. Pretekár s najväčším ziskom bodov po absolvovaní 18 –tich okruhov vyhráva.
Juraj Bellan získal 43 bodov a suverénne vyhral pred Denisom Baškom z CK Dohňany, ktorý získal 31 bodov a tretím oddielový kolegom so Žiaru Kristiánom Zimányom.

V nedeľu pokračovali preteky, pretekom jednotlivcov v Krupine na 47 km etape. V priebehu etapy sa odpútala 5 –členná skupinka od pelotónu. Zásluhou pravidelného tempa si vybojovala 1:27 minútový náskok pred súpermi a náskok si udržala až do cieľa.

V cieľovej rovinke mal najviac síl z vedúcej skupiny odchovanec z Martina a zaslúžene vyhral aj etapu časom 1:20.46 hod. Priemerná rýchlosť víťaza 34,91 km/h.

Tento týždeň odchádza Juraj Bellan a reprezentant Slovenska na medzinárodne Preteky Mieru mládeže do Českej republiky.