V piatok 4.8.2017 odcestoval oddiel na majstrovstvá Slovenskej republiky v cestnej cyklistike v kategóriách Masters, ktoré sa konali v Prešove. Preteky sa uskutočnili v sobotu vo veľmi teplom počasí, pričom trať mala zvlenený charakter. Na štarte rozhodcovia spojili kategórie Muži B a Masters A. Toto spojenie štartovného poľa prišlo Martinskému oddielu vhod. Na štart sa tak postavili 5 pretekári. Celková dĺžka pretekov bola 114 km a pretekárov čakali 4 okruhy. Úlohou oddielu bolo kontrolovať čelo pretekov, nenechať nikoho odísť a pripraviť čo najlepšiu pozíciu na záverešné stúpanie pre Tomáša Kojtála. Tímovej taktike sa podriadili Rastislav Belák aj Patrik Lučanský, ktorí pomoholi na začiatku pretekov, avšak najväčšie množstvo práce pre lídra odviedli Ján Palúch a Ladislav Šidlo. V štvrtom a zároveň poslednom okruhu sa balík začal trhať nástupami súperov v kopci. Na tieto nástupy reagoval iba Tomáš Kojtál, ktorí si strážil svojich súperov. Ján Palúch a Ladislav Šidlo po odtrhnutí z balíka v kopci spoločnými silami v zjazde a po rovine skupinu dostihli. Po dostihnutí skupiny sa hneď zaradili na čelo a išli tempo z ktorého už nikto neodišiel a tak pripravili ideálnu pozíciu pre Tomáša Kojtála. Ten v záverečnom stúpaní predviedol dva vynikajúce nástupy a postupne poodtrhával súperov. Za jeho zadným kolesom to vydržal iba Dušan Kozel, ktorý ho na cieľovej rovine po stúpaní prešpurtoval o pár centimetrov. Tomáš predviedol vynikajúci výkon a vybojoval vynikajúce 2 miesto na majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike v kategórií Masters A. V tejto kategórií Laco Šidlo vybojoval 4 a Rastislav Belák 7 miesto. V kategórií muži B Ján Palúch obsadil 8 miesto.

V kategórií Ženy masters A, si Lenka Bičkošová prišla po prvé miesto a stala sa Majsterkou Slovenska vo svojej kategórií. V kategórií Ženy elite Barborka Sušienková vybojovala druhé miesto. Milan Šugár obsadil 7 a Daniel Švolík 9 miesto v kategórií Masters E.