Počas nedele 14.6. 2020 sa konali po dlhej pauze spôsobenej vírusom COVID 19 prvé cyklistické preteky. Organizátor cyklistický klub Jatov sa výborne zhostil úlohy otvorenia cyklistickej sezóny Masters a zorganizoval časovku do vrchu.

Najlepší výsledok z R.C.T. Martin v kategórii Masters B dosiahol Filip Lašút, keď na siedmych kilometrov na vrch kopca Vršatec z obce Pruské dosiahol čas 23:17,32 a obsadil štvrté miesto. Miroslav Lelek skončil na siedmom mieste časom 25:34,45 minút. Rastislav Belák skončil na 10. mieste časom 26:53,70 minút. Najpomalší z martinčanov bol Peter Cigánek, ktorý kopec vyšiel za 30:39,17 a skončil na 14. mieste.

V kategórii Muži B štartoval len Patrik Lučanský a čas 24:25,36 ho zaradil na šieste miesto.

Víťazstvo v kategórii Ženy Masters A dosiahla Lenka Bičkošová časom 32:23,39 minút. V kategórii Masters E štartovali Daniel Švolík a Milan Šugar. Švolík obsadil siedme a Milan Šugar sa zaradil hneď za ním.