V Kláštore pod Znievom sa 19.8.2018 okrem Slovenského pohára uskutočnilo aj ďalšie kolo Merida Road Cupu 2018. O 10:15 štartovali kategórie Masters A a B spolu s juniormi. Na štarte mal martinský oddiel veľkého favorita na víťazstvo Tomáša Kojtála v Masters A a prekvapiť mohol aj Branislav Belák v kategórií Masters B.
    Hneď po štarte sa o únik postaral martinský cyklista Peter Cigánek spolu s ďalším cyklistom. Ich únik však dlho nevydržal a bol zlikvidovaný pelotónom. V prvom kole sa nič zásadne neudialo a všetko podstatné prišlo až v druhom kole, v záverečnom stúpaní na diel. Kde sa Tomáš Kojtál spolu s ďalšími pretekármi odtrhol od pelotónu. Do cieľa prišiel s nimi a vyhral tak kategóriu Masters A, keďže v skupine boli už iba juniori.

Branislav Belák si v kategórií Masters B vybojoval 6 miesto.

Jozef Kohút v Masters C obsadil 12 miesto.

Daniel Švolík a Milan Šugár si vybojovali 6 resp. 7 miesto.

Lenka Bičkošová opäť vyhrala svoju kategóriu Ženy Masters A a upevnila si priebežné poradie v rebríčku.