Dňa 27.8.2017 sa pod záštitou primátora mesta Andreja Hrnčiara a v spolupráci s cyklistickým oddielom R.C.T. Martin uskutočnil cyklomaratón po ceste SNP. Pre pretekárov boli pripravené dve trate. Dlhá trať mala dĺžku 100 km a krátka 65 km. Na dlhú trať sa postavilo celkovo 64 pretekárov, z toho bolo až 7 pretekárov z R.C.T. Martin. Slávnostný štart bol pred mestským úradom v Martine, avšak ostrý štart čakal pretekárov pri Biotike v smere do Dražkoviec. Hneď po odmávaní ostrého štartu nastúpil martinský pretekár Ján Palúch. Po pár kilometroch sa k nemu pripojili ďalší traja pretekári, ale tí svoju snahu o únik vzdali na začiatku stúpania v Turčianskom Jasene, kde Ján Palúch zvýšil tempo, aby si udržal nádskok až na vrch stúpania. Po nástupe Gábora Fejesa v stúpaní, na ktorý zareagoval oddielový kolega Tomáš Kojtál, bola snaha Jána Palúcha zlikvidovaná. Títo dvaja pretekári si budovali nádskok, ktorý sa miestami pohyboval na úrovni poldruha minúty. Pelotón sa s týmto únikom nehodlal zmieriť a pretekári začali nastupovať. Ani pri jednom nástupe súperov nechýbali martinčania, ktorí takto kontrolovali vývoj pretekov. Na kopci pred obcou Ďanová, keď pelotón už mal na dostrel únik nastúpil Ladislav Šidlo a snažil sa doskočiť si únik. To sa mu však nepodarilo a za obcou Valentová bol pelotón pohromade. Všetko podstatné sa odohralo v obci Žabokreky, kde nastúpil Ladislav Šidlo a začal si budovať nádskok. Jeho nástup zachytil iba jeden pretekár, ktorý mu v budovaní nádskoku veľmi nepomohol. Napriek tomu to stačilo dvojici prísť pod kopec za obcou Belá-Dulice s 35 sekundovým nádskokom. Tento nádskok však pretekári z pelotónu v kopci zlikvidovali. Na vrchu stúpania sa vytvorila 12 členná skupina. V tejto skupine mal martinský oddiel početnú prevahu v podobe Ladislava Šidla a Jána Palúcha. Svoju prevahu začali hneď využívať. Ako prvý po stúpaní zaútočil v zjazde Ján Palúch. Po jeho dotiahnutí nastúpil jeho oddielový kolega Ladislav Šidlo a tento scénar sa opakoval dookola posledných 7 kilometrov. Táto snaha martinčanov začala postupne sláviť úspech, pretože zo skupiny postupne odopadávali súperi a dokonca v ďalšom zjazde aj niektorí spadli,v snahe zachytiť ďalší nástup Jána Palúcha. Ten zaútočil keď ostávali len 2 km do konca pretekov, ale dostihli ho len 700 m pred cieľom, avšak to stačilo na to aby unavil súperov a pripravil dobrú pozíciu pre špurt Ladislava Šidla, ktorý vybojoval prvé miesto v absolútnom poradí a Ján Palúch si nakoniec ešte došpurtoval pre 6 miesto. Srdečne gratulujeme víťazovi Ladislavovi Šidlovi za jeho predvedený výkon, ktorý v cieli netajil obrovskú radosť z víťazstva. Martinský oddiel opäť predviedol perfektný výkon a excelentnú tímovú spoluprácu.  Na krátkej trati vyhral Pavol Sivák. Kompletné výsledky nájdete na stránkach R.C.T. Martin.